Δευτέρα 1 Μαΐου 2017

Έντονη διαμαρτυρία του Ερμή Αγιάς για την διαιτησία.

Αναλυτικά η ανακοίνωση μέσω Facebook του πρόεδρου του Ερμή Αγιάς, Θοδωρή Ριζούλη:

"Ο Ερμής Αγιας διαμαρτύρεται έντονα για την απαράδεκτη διαιτησία των κύριων Δεσλή και Καλογερόπουλου στον χτεσινό αγώνα της ομάδας μας με αντίπαλο την Καρδίτσα . Οι λεπτομέρειες της σφαγής θα δημοσιευθούν σε βίντεο που θα ανεβάσουμε αργότερα και θα στείλουμε στα αρμόδια όργανα του πειθαρχικού ελέγχου .

Απλά να αναφέρουμε πως η ομάδα μας γύρισε το παιχνίδι από μια διαφορά 16 πόντων που έχανε και προηγήθηκε με +5 στα τελευταία λεπτά ,αλλα οι διαιτητες δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη για το ποιος θα κερδισει το ματς .
Αν είχαν κάνει 1-2 ανθρώπινα λάθη δεν θα ασχολούμασταν καθόλου με αυτό , οπως δεν το κάναμε εδώ και πολύ καιρό . Δυστυχώς τέτοιες ενέργειες δεν προάγουν το άθλημα που τόσο πίσω πήγε τα τελευταία χρόνια και απομακρύνουν υγιείς φιλαθλους , παράγοντες και ομάδες από αυτό . Ας το σκεφτούν λιγο αυτοί που αποφάσισαν πριν το παιχνίδι ποιος θα είναι ο νικητής στην Καρδίτσα ."