Κυριακή 13 Οκτωβρίου 2019

Δεν τα κατάφεραν στα Γιάννινα οι Ίκαροι.Τρικάλων.

Οι Ίκαροι Τρικάλων δεν κατάφεραν να μπουν με το δεξί στο πρωτάθλημα της Γ΄Εθνικής καθώς γνώρισαν την ήττα από το νεοφώτιστο IBC στην παράταση με 91-83 μετά και από ένα συναρπαστικό παιχνίδι που προηγήθηκε στα 40 λεπτά στο νέο κλειστό των Ιωαννίνων.

Οι Γιαννιώτες ξεκίνησαν με ενθουσιασμό το παιχνίδι και πήραν ένα αρκετά μεγάλο προβάδισμα στο α’ ημίχρονο με 17 πόντους, κάτι που προδίκαζε ένα εύκολο απόγευμα, όμως η ομάδα των Τρικάλων μπήκε δυνατά στο β’ ημίχρονο και έκανε το ματς αμφίρροπο. Νικητής στην κανονική διάρκεια δεν υπήρξε, όμως στην παράταση το IBC μπήκε ποιο δυνατά και κατέκτησε το ροζ φύλλο.

ΣΚ Ιωάννινα-Ίκαροι Τρικάλων 91-83
Δεκάλεπτα: 25-15, 51-34, 62-57, 77-77κ.α., 91-83παρ.
Διαιτητές : Πράττος-Τζεκάκης (Τσιγκέλης)
IBC (Παπαδόπουλος-Χαντζάρας-Μπάθας): Ζαμπέτης 4, Ματσάγγας 2, Δουρούλης 13(3), Τσιτσώνης 5(1), Βάσης 5(1), Καραμπίνης 8(2), Κατσίβελος, Ξιούρας 1, Σφουγγάρης, Σωτηράκης 33, Τσιρώνης, Μπάλλας 20
Ίκαροι Τρικάλων (Σδράκας): Μέξης 6, Μπαρμπαρούσης, Φρύδας, Βλάχος 14(3), Κολότσιος 7(1), Κρεμμύδας 6, Κατσαρές 14(1), Τζωρμπατζάκης, Γεωργόπουλος 9, Γκιουλέκας 19(1), Μπάρδας, Μακρής 8

Πηγή φώτο: epirusbasket.gr