Κυριακή 13 Οκτωβρίου 2024

Ήττα στις λεπτομέρειες για τους Τιτάνες: Λύγισαν με 81-74 στο Άργος Ορεστικό

Οι Τιτάνες Παλαμά δεν τα κατάφεραν στην 2η αγωνιστική της National League 2, καθώς ηττήθηκαν από το Άργος Ορεστικό με σκορ 81-74.

Ο αγώνας ξεκίνησε με τους γηπεδούχους να προηγούνται στο πρώτο δεκάλεπτο, κλείνοντάς το με 20-16. Στη συνέχεια, οι Τιτάνες ανεβασαν απόδοση και κατάφεραν να περάσουν μπροστά, φτάνοντας στο ημίχρονο με προβάδισμα 36-42.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, οι δύο ομάδες συνέχισαν να εναλλάσσονται στο προβάδισμα , με το σκορ στο 58-59. Ωστόσο, στο τελευταίο δεκάλεπτο, το Άργος Ορεστικό ανέβασε την απόδοσή του και κατάφερε να ανατρέψει την κατάσταση, τελειώνοντας τον αγώνα με σκορ 81-74.

Οι Τιτάνες θα χρειαστούν να ανασυνταχθούν και να επικεντρωθούν στις επόμενες αναμετρήσεις για να επιστρέψουν στα θετικά αποτελέσματα.

Άργος Ορεστικό-Τιτάνες Παλαμά 81-74
Δεκάλεπτα: 20-16, 36-42, 58-59, 81-74

Διαιτητές: Ντόγκας-Αναστασιάδης Π.-Νικολαϊδης
Άργος Ορεστικό (Κίτσιου): Σαρρής 6, Στάιος 9(1), Δημητρόπουλος 17(3), Κόττας 19(1), Μιχαηλίδης 18(4), Γατόπουλος 10, Σπυρόπουλος, Τσαγγόπουλος, Κοντσιώτης, Ζούπας, Παράσχος, Μπέλλος 2.
Τιτάνες Παλαμά (Βαρδακούλης-Τζανής): Μπαλόπουλος 21(4), Πρέκας 8, Πηλίτσης 14(3), Μοιραλιώτης 11, Πανταζής 5(1), Ψυχογυιός 6(2), Ονόκα 4, Τζόκας 1, Μρντέν 4, Φαλιάκης.