Κυριακή 13 Οκτωβρίου 2024

Ήττα για την Ανόρθωση στη Βέροια από τους Αετούς με 82-66.

Η Ανόρθωση Βόλου δεν τα κατάφερε στην 2η αγωνιστική της National League 2, καθώς ηττήθηκε από τους Αετούς Βέροιας με σκορ 82-66.

Ο αγώνας ξεκίνησε με τους γηπεδούχους να έχουν το προβάδισμα στο πρώτο δεκάλεπτο, κλείνοντας το με 21-16. Στο δεύτερο δεκάλεπτο, η Ανόρθωση μπήκε δυνατά και κατάφερε να περάσει μπροστά, φτάνοντας στο ημίχρονο με προβάδισμα ενός πόντου 35-36.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, η ομάδα του Βόλου προηγήθηκε ακόμα και με 10 πόντους , αλλά οι γηπεδούχοι  με σφιχτή άμυνα και έξυπνες επιθέσεις γύρισαν το παιχνίδι με τη λήξη της περιόδου να βρίσκει τις ομάδες   ισόπαλες με 54-54, δείχνοντας ότι η αναμέτρηση ήταν αμφίρροπη. Ωστόσο, στο τελευταίο δεκάλεπτο, οι Αετοί Βέροιας ανέβασαν την απόδοσή τους και κατάφεραν να ξεφύγουν, κλείνοντας τον αγώνα με τελικό σκορ 82-66.

Η Ανόρθωση θα χρειαστεί να ανασυνταχθεί και να επανέλθει πιο δυναμικά στις επόμενες αναμετρήσεις.

Αετοί Βέροιας-Ανόρθωση Βόλου 82-66
Δεκάλεπτα: 21-16, 35-36, 54-54, 82-66

Διαιτητές: Κατωτικίδης-Σταμπουλής-Γκούμας
Αετοί Βέροιας (Ιατρού): Ροδοστόγλου 3, Δαχρέτζης 3(1), Τσιόγκας 15(3), Παπαδόπουλος 2, Κόκκινος 14, Πισιώτης 8, Γάτσος 14, Αποστολίδης 17(4), Γιανναράς, Σαζακλίδης 4, Νικάι 2, Πουρλίδας.
Ανόρθωση Βόλου(Βλιώρας): Μπόγδανος 21(3), Παρασκευάς 5, Λογοδότης 9(1), Σιμάκης 15(1), Ζησόπουλος 8(2), Ιλτσογλου 2, Μισαηλίδης 4, Ιντό 2, Στύλας.