Κυριακή 13 Οκτωβρίου 2024

Καταιγιστικός ο ΓΣ Σοφάδων συνέτριψε με 85-52 τον Προμηθέα Πάτρας 2014

Ο ΓΣ Σοφάδων σε ένα κατάμεστο κλειστό , πέτυχε εντυπωσιακή νίκη στη 2η αγωνιστική της National League 1, επικρατώντας της ΕΑ Προμηθέας 2014 με το ευρύ σκορ 85-52,

Οι Σοφάδες ξεκίνησαν δυνατά από το πρώτο δεκάλεπτο, χτίζοντας άμεσα μεγάλη διαφορά με 32-12. Η ανωτερότητά τους συνεχίστηκε και στο δεύτερο δεκάλεπτο, κλείνοντας το ημίχρονο με 52-26.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο ΓΣ Σοφάδων διατήρησε τον έλεγχο του αγώνα, φτάνοντας το σκορ στο 70-41 στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου. Το παιχνίδι ολοκληρώθηκε με άνετη νίκη για τους γηπεδούχους, που επικράτησαν με το τελικό 85-52, επιδεικνύοντας κυριαρχία τόσο σε άμυνα όσο και σε επίθεση.

ΓΣ Σοφάδων-ΕΑ Προμηθέας 2014    85-52

Δεκάλεπτα: 32-12, 52-26, 70-41, 85-52

Διαιτητές: Μαραμής-Κωνσταντινέλης-Κουρόγλου
ΓΣ Σοφάδων (Κακλαμάνος): Καπετάκης 21 (2), Μπουντούρης 28 (7), Χατζής 12, Επαμεινώνδας 2, Χαντζής 3 (1), Καμπερίδης 10, Δήμος 2, Γρυλλής 2, Πασαγιάννης, Παπανικολάου 3 (1), Νικολής 2, Γκιγκαούρι.
ΕΑ Προμηθέας 2014 (Ελευθεριάδης): Λάκοβ 4, Μακαριάδης, Ίλιτς 21 (2), Καλλιακούδας 2, Πρέκας 5 (1), Καλημέρης 2, Σοϊλεμετζίδης 6, Σκληρός 5, Χριστόπουλος 5, Τσίπας 2, Χρονόπουλος, Στέβοβιτς.