Κυριακή 20 Οκτωβρίου 2024

Τιτάνες Παλαμά: Εντυπωσιακή νίκη επί της ΚούΠα Κιλκίς (3η Αγων. National League 2)

Στην 3η αγωνιστική της National League 2, οι Τιτάνες Παλαμά υποδέχθηκαν την ομάδα της ΚούΠα Κιλκίς σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι, καταφέρνοντας να επικρατήσουν με σκορ 92-74.

Η νίκη αυτή ήρθε μετά από μια εντυπωσιακή εμφάνιση, με την ομάδα του Παλαμά να δείχνει την ανωτερότητά της σε όλα τα δεκάλεπτα.

Οι Τιτάνες μπήκαν δυναμικά στο παιχνίδι, κλείνοντας το πρώτο δεκάλεπτο με μια άνετη διαφορά 24-15, καθώς η επίθεση λειτουργούσε άψογα και η άμυνα κρατούσε τους αντιπάλους τους σε χαμηλά επίπεδα πόντων. Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι παίκτες της ΚούΠα Κιλκίς προσπάθησαν να αντιδράσουν, μειώνοντας τη διαφορά στους 6 πόντους στο ημίχρονο (43-37).

Ωστόσο, οι Τιτάνες επανήλθαν με αποφασιστικότητα στο τρίτο δεκάλεπτο, διατηρώντας το προβάδισμά τους με σκορ 72-57. Στο τελευταίο δεκάλεπτο, η ομάδα του Παλαμά συνέχισε να παίζει με ένταση και αυτοπεποίθηση, ολοκληρώνοντας τον αγώνα με τελικό σκορ 92-74.

Η νίκη αυτή τονώνει την ψυχολογία των Τιτάνων και τους φέρνει πιο κοντά στους στόχους της χρονιάς, καθώς αποδεικνύουν ότι είναι μια υπολογίσιμη δύναμη στη National League 2.

Τιτάνες Παλαμά-ΚούΠα Κιλκίς 92-74
Δεκάλεπτα: 24-15, 43-37, 72-57, 92-74
Διαιτητές: Εκίζογλου-Αβραμίδου-Κοκκινόπουλος
Τιτάνες Παλαμά (Βαρδακούλης-Τζανής): Μπαλόπουλος 11, Πρέκας 20(2), Πηλίτσης 18(1), Μοιραλιώτης 11(1), Πανταζής 2, Ψυχογυιός 8(2), Ονόκα 5, Τζόκας 15(2), Σφακιανός 2 Μρντέν, Φαλιάκης.
ΚούΠα Κιλκίς (Θεοδωράκος): Θεοδωράκος 18(5), Κολεσιώτης 6, Μακούλης 13(1), Ζεϊμπέκης 5, Μανούσος 27, Ασιγκίδης, Τσάτσης 5(1), Γρίβας.