Κυριακή 30 Ιανουαρίου 2022

«Φόρτσαρε» στην επανάληψη και κέρδισε την Καλαμπάκα η Ανάληψη .

Καλύτεροι στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες  της Ανάληψης επικράτησαν με 94-69 της  Καλαμπάκας για την 16η αγωνιστική της Α1 ΕΣΚΑΘ.
Η Καλαμπάκα ξεκίνησε δυατά το παιχνίδι και έχοντας μεγάλη ευστοχία από το τρίποντο (8/15) προηγήθηκε στο πρώτο δεκάλεπτο με 3 πόντους (16-19) ενώ το ημίχρονο βρήκε τις δυο ομαδες ισόπαλες με 41-41.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του Στ. Τύμπα ανέβασαν στροφές σε άμυνα και επίθεση και επικράτησαν σχετικά εύκολα με 94-69, εχοντας πρωτο σκορερ τον Γκουντόπουλο με 29 πόντους.

Ανάληψη - Καλαμπάκα 94-69.
Δεκάλεπτα : 16-19, 41-41, 67-56, 94-69.
Διαιτητές : Γιαννούλης - Γεωργοσόπουλος
Ανάληψη(Τυμπας Στ) Ίλτσογλου 15(2), Αλμπανούδης , Τσαγκλής , Μπακίρης Α. 3(1), Ζήσης 2, Γιωτόπουλος 11(3), Μπουσκολίτης 17, Κοντοβάς3(1) , Καζεπίδης 4(1), Καρασσάβας 10(1), Γκουντόπουλος 29,  Στάμος .
ΑΟΚαλαμπάκας (Σπανός Κ.) Καρκαλάκης 2, Φώτης ,  Μάνθος 2, Σταυράκης 16(2),  Τουλας 33(6), Ταμπάκου 2, Μέρμηγκας ,  Παλάσκας 12(2), Ντάπας 2 .