Κυριακή 26 Ιανουαρίου 2020

Νέοι ΑΕΛ-BC Volos 37-56 (Α2΄ΕΣΚΑΘ) .

Τέταρτη συνεχόμενη νίκη για την νεανική  ομάδα του BC Volos που την κρατάει στην τρίτη θέση της βαθμολογίας μαζί με την Ιωλκία , αυτή την φορά στο κλειστό του Αλκαζάρ απέναντι στην επίσης νεανική ομάδα των Νέων Αθλητών Λάρισας με 37-56.

Αν και η φιλοξενούμενη ομάδα δεν έπιασε την γνωστή της απόδοση ανέβασε  στροφές  στη δεύτερη περίοδο και παίζοντας καταπληκτική άμυνα κατόρθωσε να πάρει κεφάλι στο σκορ. Στη συνέχεια   κάνοντας ακόμα ένα εντυπωσιακό 4ο δεκάλεπτο  έφθασε σε μια άνετη νίκη με σκορ 37-56.

Νέοι ΑΕΛ-BC Volos 37-56
Τα δεκάλεπτα:11-5, 17-23, 27-36, 37-56
Διαιτητές : Χριστοδούλου - Καραχρήστος Γ.
Νέοι ΑΕΛ(Αμδίτης-Βαγιόπουλος) Κανάκης , Σάλλας  , Ταμπάρης 4,  Γαβρογιάννης 5, Τσιγάρας 11, Τσέλιος 7, Μακρής , Κρεμμύδας 2, Οικονόμου 6,  Ρούγκας 2, Τζιμόπουλος .
BC Volos : (Καρακατσούνης Ι.-Καρακατσούνης Κ.)Κουτσιμπανάς 6, Κασανδρινός , Αγγελόπουλος 2 ,  Σταυρου, Λιβάνιος 5, Ξυπνητός 2, Φιλίππου 11, Σκαμαντζούρας 2, Καρασάββας 11, Κλέτσας, Τσίγκος 17.