Κυριακή 20 Οκτωβρίου 2024

Ασταμάτητη η Ανόρθωση Βόλου (Volos Wbc): Τρίτη σερί νίκη με διπλό στα Γιάννινα στο Πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών

Η Ανόρθωση Βόλου με κορυφαίες Κουτσουνούρη 22(1) και Σουλτάνη 20(1), συνέχισε αήττητη την πορεία της στο πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών, πετυχαίνοντας την τρίτη της νίκη σε ισάριθμες αγωνιστικές, επικρατώντας στην έδρα του ΣΚ Ιωαννίνων με το εντυπωσιακό σκορ 40-103.

Η ομάδα του Βόλου κυριάρχησε από την αρχή, κλείνοντας το πρώτο δεκάλεπτο με 5-19.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, η Ανόρθωση επέκτεινε τη διαφορά, με το ημίχρονο να κλείνει στο 21-40. Στην τρίτη περίοδο, η ομάδα του Βόλου ήταν ασταμάτητη, φτάνοντας τη διαφορά στους 42 πόντους (32-74), ενώ στο τελευταίο δεκάλεπτο ολοκλήρωσε τον αγώνα πετυχαίνοντας "100αρα" , 40-103.

Ιωάννινα ΣΚ-Ανόρθωση Βόλου 40-103
Δεκάλεπτα: 5-21, 21-40, 32-74, 40-103

Διαιτητές: Σταμπουλής-Γκλιναβού
Ιωάννινα ΣΚ (Κρικώνης): Καλαντζή, Γκεοργκίεβα 2, Βρασταμηνού 10(1), Βλάχβεη 10(1), Μπουκουβάλα 7(1), Ρίζου, Δημοπούλου 7(1), Γκλιναβού 1, Κοσκερίδου, Βουρσούκη, Αναγνωστοπούλου 3.
Ανόρθωση Βόλου (Παπαδημητρίου): Σουλτάνη 20(1), Σαμαντά 8, Κοτζαϊτση 11(2), Κουτσουνούρη 22(1), Ζήτη 6(1), Ταντουρόφσκα 11(3), Μιχαηλίδου, Μήτραλη 8, Γκανάτσιου 4, Τσιμπίδη 3(1), Αγαγιώτου 8(2), Τσομπανοπούλου 2.