Κυριακή 20 Οκτωβρίου 2024

Ξεκίνημα με διπλό στη Λάρισα για το Πολυαθλητικό Τρικάλων στην πρεμιέρα του Γυναικείου πρωταθλήματος ΕΣΚΑΘ.

Στην 1η αγωνιστική του γυναικείου πρωταθλήματος της ΕΣΚΑΘ, η ομάδα του Πολυαθλητικού Τρικάλων επικράτησε της Ολυμπιάδας στη Λάρισα με σκορ 24-31.

Ο αγώνας ξεκίνησε με αργό τέμπο, με τις άμυνες να κυριαρχούν και την Ολυμπιάδα να προηγείται στο πρώτο δεκάλεπτο με 6-2. Το χαμηλό σκορ συνεχίστηκε και στο δεύτερο δεκάλεπτο, με την Ολυμπιάδα να διατηρεί οριακό προβάδισμα στο ημίχρονο με 10-9.

Στην τρίτη περίοδο, το Πολυαθλητικό Τρικάλων βρήκε ρυθμό στην επίθεση και έκανε την ανατροπή, προηγούμενο με 16-24. Στην τελευταία περίοδο, κατάφερε να διατηρήσει το προβάδισμα και πήρε τη νίκη με τελικό σκορ 24-31.

Ολυμπιάδα - Πολυαθλητικό Τρικάλων 24-31
Δεκάλεπτα: 6-2, 10-9, 16-24, 24-31
Διαιτητές: Δότα - Παπαναστασίου
Ολυμπιάδα: (Γκιουλέκας) Φράγγου , Γκατζηρούλη 2, Κολοβού Α. 2, Πέρκα , Τριανταφύλλου 6,  Λιάπη , Κολοβού Ε. , Κουτσούμπα 11(2), Νικολακάκου , Νταουντάκη , Καρακίτσου 1, Κανταρτζή 2.
Πολυαθλητικό Τρικάλων : (Ευαγγελακόπουλος)  Χαμπέρη , Παπαδήμα 6, Χαρτα 3, Μαργώνη 3, Σισμανίδου 6, Τσώνη 1, Στυλιανού , Μαντζάνα 5, Γιαννέλου , Κολέτσου 5, Γορανίτη , Οικονόμου 2.