Κυριακή 20 Οκτωβρίου 2024

Δεύτερη σερί νίκη για τον Ολυμπιακό Βόλου στο Πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών.

Ο Ολυμπιακός Βόλου σημείωσε τη δεύτερη νίκη του σε ισάριθμες αγωνιστικές στο πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών, επικρατώντας του ΑΣ Πανοράματος με σκορ 79-58.

Η ομάδα του Βόλου ξεκίνησε δυναμικά, παίρνοντας το προβάδισμα στο πρώτο δεκάλεπτο με 16-11, ενώ στο ημίχρονο διατήρησε τη διαφορά στους 6 πόντους (35-29).

Στο τρίτο δεκάλεπτο, ο ΑΣ Πανόραμα προσπάθησε να μειώσει τη διαφορά, φτάνοντας κοντά στους 5 πόντους (50-45). Ωστόσο, ο Ολυμπιακός Βόλου ανέβασε στροφές στην τελευταία περίοδο και με ισχυρή άμυνα και αποτελεσματική επίθεση, κατέκτησε μια άνετη νίκη με τελικό σκορ 79-58.

Ολυμπιακός Βόλου-ΑΣ Πανόραμα 79-58
Δεκάλεπτα: : 16-11, 35-29, 50-45, 79-58.
Διαιτητές: Γιατρόπουλος-Πάνος
Ολυμπιακός Βόλου(Πρέκας-Δερβος): Μανουσαριάν 28(2), Αρτεμισίου Ι. 18(3), Πολύζου Κ. 5, Καρτσαμάρη 22(6), Ράπτη 3, Ζυκάι 3, Χούτα, Παρασχάκη, Πολύζου Α., Μαναρα.
ΑΣ Πανόραμα (Διαβολεμένου-Ριτζαλέου): Τσαλή 15(1), Ουργκάνιακ 18, Καλαμπάκου 10(1), Σταμπή 2, Νάκη 3(1), Παρακεντέ 2, Αργυρού, Μηνοβγίδου 3(1), Δαδαλή 2, Βασλαματζή, Ελευθερίου 3(1).