Σάββατο 12 Οκτωβρίου 2024

B.C.Volos - Αιολικός Βόλου 40-65 (Παίδων Μαγνησίας)

Για την 1η αγωνιστική στο Πρωτάθλημα παίδων Μαγνησίας η ομάδα του Αιολικού επικράτησε του B.C Volos με 65-40.

Ο Αιολικός από το πρώτο λεπτό βρέθηκε μπροστά στο σκορ , χωρίς όμως να μπορεί να ξεφύγει από την πολύ καλή ομάδα του B.C Volos.

Στο τρίτο δεκάλεπτο η ομάδα του Αντώνη Σαμαρά έδωσε μεγάλη βαρύτητα στην άμυνα και κατόρθωσε και ξέφυγε με είκοσι πόντους διαφορά , όπου  και διατήρησε την διαφορά μέχρι το τέλος του αγώνα.

B.C.Volos - Αιολικός Βόλου 40-65
Δεκάλεπτα 14-19,24-37, 33-54, 40-65
B.C.Volos ( Καρακατσουνης Ν.) Παπαγεωργίου,Κουζιώκας ,Φλωρενς, Χατζηλιγος, Πάρνος, Δαπαβέρης, Δαγαλέας, Φτούλης, Μουτσέλης, Δημούλης, Πότσι, Βασιλός.
Αιολικός Βόλου ( Σαμάρας Α.- Αντωνίου Κ.)  Πανταζής, Κυπαρίσσης, Μπενέτος, Πανταζόπουλος , Παζαράς, Τσακατίρης, Μποχώρης,  Μπιμπίλης,  Πούλος Ε., Τσάνης, Ζαρογιάννης, Μπουδαλάκης.