Σάββατο 5 Οκτωβρίου 2024

Εντυπωσιακός Γ.Σ. Αμπελώνα: Θριαμβευτική νίκη 89-55 επί του Νέου Κεραυνού.

Ο Γ.Σ. Αμπελώνα πραγματοποίησε εντυπωσιακή εμφάνιση στην πρεμιέρα της Α1 ΕΣΚΑΘ, συντρίβοντας τον Νέο Κεραυνό με σκορ 89-55.

Η ομάδα του Αμπελώνα κυριάρχησε από την αρχή του αγώνα, κλείνοντας το πρώτο δεκάλεπτο με προβάδισμα 20-7, παίζοντας εξαιρετική άμυνα

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, η εικόνα παρέμεινε ίδια, με το σκορ να φτάνει στο 39-20 στο ημίχρονο. Η ομάδα του Αμπελώνα δεν χαλάρωσε σε κανένα σημείο, συνεχίζοντας με τον ίδιο ρυθμό και φτάνοντας το σκορ στο 66-37 στο τρίτο δεκάλεπτο, σφραγίζοντας ουσιαστικά τη νίκη.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο, οι γηπεδούχοι διατήρησαν την επιθετική τους ορμή, ολοκληρώνοντας την αναμέτρηση με το εντυπωσιακό 89-55. Με απόλυτη κυριαρχία τόσο στην άμυνα όσο και στην επίθεση, ο Γ.Σ. Αμπελώνα έδειξε ότι είναι έτοιμος για μία επιτυχημένη σεζόν στο πρωτάθλημα.

Γ.Σ. Αμπελώνα  - Νέος Κεραυνός   89-55
Δεκάλεπτα: 20-7, 39-20, 66-37, 89-55
Διαιτητές: Παζώλης-Γιατρόπουλος
Αμπελώνας(Τεκούσης Β. ) Σιαμέτης , Τεκούσης 15(5), Αχμάτι 2,  Καρπούζας 6(1), Χασιώτης 20(6),  Μπεκιάρης 2, Αραμπατζής , Παλάσκας 13(3), Καραγιάννης , Λόλας 19, Μηλιώνης ,  Φιλιπόπουλος 12.

Νέος Κεραυνός(Πάκας) Γκουντόπουλος 5, Νουρτσελλάρι , Ζαφειρούλης, Λιάμπος 3(1), Πανάγος 6(2), Ζαφειρούλης , Τριανταφυλλίδης Θ. 3(1), Τριανταφυλλίδης Κ.10(1), Ζήλος, Ζέρβας , Μπίλιος, Πέρκας 20(4), Σχοινάς 8(1).