Σάββατο 5 Οκτωβρίου 2024

Δυναμική εκκίνηση για τον ΝΕΣ Λάρισας με νίκη 70-55 επί του Γ.Σ. Αλμυρού.

Ο ΝΕΣ Λάρισας ξεκίνησε δυναμικά την πορεία του στην Α1 ΕΣΚΑΘ, επικρατώντας του Γ.Σ. Αλμυρού με σκορ 70-55 στην 1η αγωνιστική της σεζόν.

Οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα από το πρώτο ημίχρονο, όπου το σκορ έφτασε στο 39-27, δείχνοντας εξαιρετική αμυντική λειτουργία και καλές επιθετικές επιλογές.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα της Λάρισας συνέχισε στον ίδιο ρυθμό , διατηρώντας τον έλεγχο του αγώνα και μην αφήνοντας περιθώρια στους φιλοξενούμενους να επιστρέψουν στη διεκδίκηση της νίκης. Με ένα ισχυρό φινάλε, ο ΝΕΣ Λάρισας εξασφάλισε το τελικό 70-55, δείχνοντας έτοιμος να πρωταγωνιστήσει στο πρωτάθλημα.

ΝΕΣ Λάρισας - Γ.Σ. Αλμυρού  70-55
Δεκάλεπτα:14-13, 39-27, 53-45, 70-55
Διαιτητές: Πιτσίλκας-Πανάγος
ΝΕΣ Λάρισας ( Θεοδωρόπουλος) Κοτρώτσιος 12,  Σαριμπαλίδης 11(3), Ζησούλης 12(2), Βέρρος , Παπαθανασίου 2 , Ζιώγας 19(3), Ντάος , Ιωαννίδης , Μπαντούκας , Παπαοικονόμου ,  Μακρίδης 9,  Σιμόπουλος 5(1).

ΓΣ Αλμυρού (Στεργιόπουλος) Χατζόπουλος 2, Καραμανλής 2, Παπούλιας 17, Τόρης, Νάκος 2, Κανατούλας 7, Τάσσος 25, Βαλαμούτης , Χατζής .