Δευτέρα 21 Οκτωβρίου 2024

Με το δεξί στο πρωτάθλημα της Α2 ΕΣΚΑΘ η Φαλάνη, 74-47 τον ΑΟΤ.

Ο Γ.Σ. Φαλάνης πέτυχε μια επιβλητική νίκη με 74-47 επί του Α.Ο. Τρίκαλα, σε αγώνα για την 1η αγωνιστική του δευτέρου ομίλου της  Α2 ΕΣΚΑΘ.

Η ομάδα της Φαλάνης είχε τον έλεγχο του αγώνα από την αρχή, χτίζοντας σταθερά διαφορά σε κάθε δεκάλεπτο.

Στο πρώτο δεκάλεπτο, οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα με 21-16, διατηρώντας τον ρυθμό τους και την πίεση στην άμυνα. Στο ημίχρονο, το σκορ είχε διευρυνθεί στο 36-22, δίνοντας σαφές προβάδισμα στην ομάδα της Φαλάνης.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, η διαφορά ανέβηκε στους 21 πόντους, με το σκορ να διαμορφώνεται στο 57-36, ενώ στο τελευταίο δεκάλεπτο, η Φαλάνη συνέχισε να επιβάλλεται, κλείνοντας τον αγώνα με το τελικό 74-47.

Με αυτή τη νίκη, ο Γ.Σ. Φαλάνης δείχνει τις δυνατότητές του και συνεχίζει δυναμικά την πορεία του στο πρωτάθλημα, ενώ ο Α.Ο. Τρίκαλα θα πρέπει να ανασυνταχθεί για τους επόμενους αγώνες.

Γ.Σ.Φαλάνης - Α.Ο.Τρίκαλα   74-47
Δεκάλεπτα: 21-16, 36-22, 57-36, 74-47
Διαιτητές: Παζώλης - Στεργιούλας
Γ.Σ.Φαλάνης (Γκουντελάκης Α.) Μαλαμάς Ε. 2,  Παπαιωάννου 4,  Συκάς 3, Μητραλής 12, Χασιώτης 9, Μπουρδούβαλης 6, Μαλαμάς Ν. , Γεωργόπουλος 5, Αγοραστός Ν.7,  Γκουντελάκης Δ..16(2)  Τεκούσης Π.4, Τσιάκαλος 6.
ΑΟΤ (Τςσιμέας) Σαβουλίδης 15(1), Θέμελης , Παπαναστασίου 5, Πουλιανίτης 5(1), Πελεκάνης 3(1), Τόκας 1, Μπαλκίζας 2, Λαναράς , Μπαρμπούτης 2, Μοσχόπουλος 14(3).