Δευτέρα 24 Ιανουαρίου 2022

Ήττα στο …καλάθι για τον Ολυμπιακό Βόλου από τον ΑΓΣΙ

Mε εντός έδρας ήττα 71-73 από τον ΑΓΣΙ συνέχισε στο πρωτάθλημα της Β΄ Εθνικής ο Ολυμπιακός Βόλου.
Παρά το γεγονός ότι η ομάδα της Θεσσαλίας βρέθηκε μπροστά με +17 στο πρώτο δεκάλεπτο τελικά δεν κατάφερε να έχει τα ηνία μέχρι τέλους με αποτέλεσμα να έρθει το αρνητικό αποτέλεσμα.

Η ομάδα του Βλιώρα ξεκίνησε καλά το παιχνίδι βρισκόμενη μπροστά με 28-11 στο τέλος της πρώτης περιόδου. Οι Γιαννιώτες όμως βρήκαν τις απαντήσεις και με επιμέρους 27-7 έκλεισαν το ημίχρονο προηγούμενοι με 35-38.

Το δεύτερο ημίχρονο βρήκε τις δύο ομάδες να τα δίνουν όλα για τη νίκη με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν τελικά το ροζ φύλλο αγώνα με τρίποντο του Ιωαννίδη 36’’ πριν το τέλος.

Ολυμπιακός-Β.-ΑΓΣ Ιωαννίνων 71-73
Τα δεκάλεπτα: 28-11, 35-38, 56-54, 71-73.

Ολυμπιακός Βόλου (Βλιώρας): Αγκρής, Γκοντόπουλος 12 (1), Αναγνωστόπουλος 6 (2), Σιμάκης 13, Παρασκευάς 13, Καραμήτσος 5, Ίλτσογλου 22 (2), Ευαγγελινός, Σταθούρος.
ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης): Νικολόπουλος 29 (4), Ιωαννίδης 11 (3), Ψάλτου 10, Καννής 8, Μάντζιος 13, Μητρόπουλος 2, Νάκος, Γκατζέλης, Μυλώνης