Κυριακή 28 Νοεμβρίου 2021

Ήττα στα Γιάννενα για τους Τιτάνες Παλαμά.

Η ομάδα του ΑΓΣΙ διατηρούσε το προβάδισμα σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού και τελικά παρά την αντεπίθεση των Τιτάνων στο τελευταίο δεκάλεπτο πήρε την νίκη με 72-68.
Οι παίκτες  του Χατζιάρα δεν είχαν αντίδραση για πάνω από 30 λεπτά και με αντεπίθεση διαρκείας μείωσαν στο -2, δευτερόλεπτα πριν τη λήξη του αγώνα και λίγο έλλειψε να κλέψουν το παιχνίδι στο τέλος, αλλά κάτι τέτοιο δεν έγινε.

Εξαιρετική διαιτησία των κ. Πουρσανίδη, Παπαγερίδη, Κοϊμτζόγλου, που άφησαν τους παίκτες των δύο ομάδων να είναι οι πρωταγωνιστές του παρκέ, όπως έπρεπε.

ΑΓΣ Ιωαννίνων–Τιτάνες Παλαμά 72–68
Δεκάλεπτα: 15-13, 39-30, 52-42, 72-68
Διαιτητές: Πουρσανίδης Κ.-Παπαγερίδης-Κοϊμτζόγλου
ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης): Νικολόπουλος 16, Γυφτάκης 12, Μπαζάκας 10, Κάννης 7(1), Βαγγέλης 2, Ιωαννίδης, Μάντζιος 21, Αντωνίου, Παππάς, Μητρόπουλος, Ψάλτου 4.
Τιτάνες Παλαμά (Χατζιάρας): Τσούμας Γ. 4, Μάνος, Καραδήμας 18(1), Ξένος, Σφακιανός 8(2) Τσούμας 8, Ξένος, Μανδαλάκης 27(2), Μούμογλου 3, Αρχοντούλης, Βλάχος.

*Φωτογραφία: Αντώνης Μάντζιος