Δευτέρα 29 Νοεμβρίου 2021

Ήττα στον πόντο από τον Αχέρωντα Καναλακίου η Νίκαια 2012.

Η Νίκαια 2012 πάλεψε ως το τέλος το εντός έδρας παιχνίδι με τον Αχέρωντα Καναλακίου, αλλά δεν κατάφερε να πάρει την πρώτη νίκη της στο πρωτάθλημα της Γ΄Εθνικής , γνωρίζοντας την ήττα με σκορ 78-79.

Oι παίκτες των Μπελαλίδη-Γκόρη δεν μπήκαν δυνατά στον αγώνα και βρέθηκαν από την αρχή να κυνηγούν στο σκορ με το τρίτο δεκάλεπτο να τους βρίσκει στο -8 (54-62).
Στο τελευταίο δεκάλεπτο όμως παίζοντας όμορφο μπάσκετ προσπάθησαν να κλέψουν το παιχνίδι , κάτι που δεν κατάφεραν τελικά χάνοντας με 1 πόντο διαφορά 78-79.

Νίκαια 2012-Αχέρων Καναλακίου 78-79
Δεκάλεπτα: 15-28, 28-44, 54-62, 78-79

Διαιτητές: Μπούγλος, Δημητρόπουλος
Νίκαια 2012 (Μπελαλίδης-Γκόρης): Κάμζελας, Κουραμάς 2, Μπλιάτζας 10(1), Τουρναβίτης 2, Ουζούνης 8(2), Σπανός 9(3), Χήρας 7(1), Πασχάλης 29(3), Ξανθόπουλος 6, Φιλιππόπουλος, Καραγιάννης 5(1).
Αχέρων (Τζομάκας): Ματσάγγας 12(1), Ροντογιάννης 3(1), Κασκάνης 11(3), Κακιούζης 15, Μπαρτζώκας 8, Δάσκαλος 7, Πάνου 23(3).