Σάββατο 16 Οκτωβρίου 2021

Φιλική ήττα του ΑΟ Τρίκαλα από τον Ολυμπιακό Βόλου

Την φιλική ήττα από τον Ολυμπιακό Βόλου γνώρισε η ομάδα μπάσκετ του ΑΟ Τρίκαλα στο Δημοτικό κλειστό με τελικό σκορ 72-52. Οι ομάδες είχαν από ένα καλό ημίχρονο.

Στο πρώτο μέρος ο ΑΟ Τρίκαλα ήταν καλύτερος και προηγήθηκε με διαφορές στο σκορ για να κλείσει με +11 πόντους μπροστά, ενώ η επανάληψη ανήκει στους φιλοξενούμενους οι οποίοι παίζοντας στο μεγαλύτερο μέρος με άμυνα ζώνης και ευστοχώντας στα τρίποντα, ανέτρεψαν το σκορ και επικράτησαν τελικά με +20 της ομάδας των Τρικάλων η οποία στην τρίτη περίοδο ειδικά "κόλλησε" σημειώνοντας μόλις 4 πόντους .

Ο Ολυμπιακός Βόλου με ένα σερί 19-0 πήραν την διαφορά και την φιλική νίκη, με τις δύο ομάδες να αναμένουν πλέον τα πρώτα τους επίσημα ματς σε Γ και Β Εθνική αντίστοιχα την ερχόμενη εβδομάδα.

Δεκάλεπτα 20-10, 38-27, 42-59, 52-72
ΑΟ Τρίκαλα (Παπαδημητρίου) Λεπενιώτης, Γκαντιάς, Αργύρης, Αγαπίου, Μαρτζέλης, Μπέφας, Κωτούλας, Τζιάννης, Μερίτσης, Αθανασόπουλος, Φέτσης