Σάββατο 16 Οκτωβρίου 2021

Μεγάλο διπλό στο Αγρίνιο για τον ΒΙΟΛΟΓΙΚΟ ΧΩΡΙΟ Α.Σ.Καρδίτσας.

Με όπλο του την άμυνα, ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο, ο ΒΙΟΛΟΓΙΚΟ ΧΩΡΙΟ Α.Σ.Καρδίτσας πέρασε από το Αγρίνιο επικρατώντας με 61-78 του τοπικού Αθλητικού Ομίλου.

Στο πρώτο μέρος το παιχνίδι ήταν κοντά στο σκορ με το ημίχρονο να λήγει ισόπαλο με 36-36. Στην τρίτη περίοδο ο ΑΣΚ βρήκε τις λύσεις στην άμυνα, πέρασε μπροστά στο 30' με 48-58, ενώ στην τέταρτη περίοδο, διεύρυνε κι άλλο το προβάδισμα και δεν απειλήθηκε μέχρι το φινάλε.

Ο ΑΣΚ  είχε σε μεγάλη μέρα τον Νίκο Κακλαμάνο, που πέτυχε 30 πόντους με 9/13 τρίποντα και οδήγησε την ομάδα του στη νίκη επί του Αγρινίου με 78-61.

Αγρίνιο-Καρδίτσα 61-78
Δεκάλεπτα: 20-22, 36-36, 48-58, 61-78
Διαιτητές: Παναγιώτου-Κωνσταντινίδου-Κανελλόπουλος (Παπαδόπουλος Γ.)
Αγρίνιο (Διαμαντάκος): Βακουφτσής, Κεραμάρης 3 (1), Φάρσκι 16 (1), Τσούκας 3 (1), Μήτσου 5 (1), Κυρίλης 5 (1), Κόκκιος 4, Μπάλος 6, Νικολαΐδης 5, Γκάτζιος 14 (1).
Καρδίτσα (Λιόγας): Γράβας 13 (1), Τσιλούλης, Καρράς 8, Κακλαμάνος 30 (9), Σπυριδονίδης, Χάλαρης 6, Ντράσκοβιτς 11, Τσούκας 2, Αλεξιάδης 1, Καραγεωργίου, Βεργίνης 5 (1), Πεφάνης 2.