Δευτέρα 19 Ιουλίου 2021

Επιστροφή στις νίκες για τις κορασίδες του Σπάρτακου.

Τα κορίτσια του Ν. Φλώρου τα έδωσαν όλα στον αγώνα με τον Ιερισσό, πάλεψαν το παιχνίδι μέχρι το τέλος και τελικά πήραν μια άνετη νίκη με 75-31 , που ήταν η δεύτερη στην  Β' φάση του Πανελλήνιου Κορασίδων.

Από το πρώτο δεκάλεπτο κιόλας, η ομάδα του Σπάρτακου ήταν μπροστά στο σκορ, με την διάφορα στο ημίχρονο να είναι στο +35 (44-9).

Στο ίδιο μοτίβο και το δεύτερο ημίχρονο,  καθώς η διαφορά δυναμικότητας των 2 ομάδων ήταν εμφανής , με τον Σπάρτακο να παίρνει τελικά το  ροζ φύλλο αγώνα με σκορ 75-31.

Ο κόουτς Ν. Φλώρος έδωσε χρόνο συμμετοχής σε όλα τα κορίτσια που είχε στην διάθεση του και
στα ευχάριστα της αναμέτρησης ήταν το ντεμπούτο των νεαρών Μπασδέκη και Παπατριανταφύλλου ( γεννηθέντες 2008) οι οποίες άρπαξαν την ευκαιρία και μάλιστα τα πήγαν εξαιρετικά.

Σπάρτακος Λαρ. – ΣΚ Ιερισσός 99  75-31
Δεκάλεπτα: 22-7, 44-9, 66-16, 75-31
Διαιτητές: Αγραφιώτης Β., Κούρογλου
Σπάρτακος Λάρισας (Φλώρος): Μπασδέκη 5(1), Νταϊάκη 9, Καραγιάννη 6, Παπατριανταφύλλου 6(2), Αγριόγηδου 10, Γουλούλη 4, Καλέτσιου 17, Ευαγγελουπούλου 2, Δημητριάδη 2, Κωτούλα 4, Αναστασιάδη 7.
Ιερισσός  (Κούλλιας): Παναγιωτίδου 2, Γκιούρα 2, Βελέντζα 4, Μιλκούλη, Γεράκη, Αργαλειού 2, Γκατζιώνη 15, Καμπάνη 2, Σπίνερ, Τσουκαλά 4.