Τρίτη 20 Ιουλίου 2021

Αιολικός-Γ.Σ.Βόλου 61-58 (Εφηβικό Μαγνησίας) - Βαθμολογία

Μεγάλη νίκη για τους έφηβους του Αιολικού που επικράτησαν του Γ.Σ.Βόλου με 61-58, στα πλαίσια της 1ης αγωνιστικής και έμειναν η μοναδική αήττητη ομάδα στο εφηβικό πρωτάθλημα Μαγνησίας.

Ο Αιολικός Βόλου παρά τις απουσίες δύο βασικών παικτών, του Γιώργου Σμυρλή και του Χρήστου Παπαστρατή (δεν ακολούθησαν την ομάδα τους για προσωπικούς λόγους) ξεκίνησε δυνατά, ανταπεξήλθε στις αντίξοες συνθήκες και απαιτήσεις του αγώνα και έκλεισε το δεκάλεπτο προηγούμενος με 8 πόντους (22-14). Στο δεύτερο δεκάλεπτο όμως ο Γ.Σ.Βόλου όχι μόνο εξισορρόπησε το παιχνίδι αλλά το τέλος του ημιχρόνου τον βρήκε στο +6 (27-33).

Τελικά στο δεύτερο ημίχρονο οι έφηβοι του Αιολικού έδειξαν για μια ακόμη φορά μεγάλα ψυχικά αποθέματα πάλεψαν με πάθος και κατάφεραν να κάνουν την ανατροπή και να πάρουν τη νίκη με 61-58.

Αιολικός-Γ.Σ.Βόλου 61-58
Δεκάλεπτα:22-14, 27-33, 46-48, 61-58
Αιολικός (Σαμαράς Αντ-Καραγιώργος Δημ.)Μπαιράμης, Καραγιώργος, Γκινίδης, Γκίστι, Μισαηλίδης, Σαββίδης, Κολιαμήτρας, Οικονόμου, Βόντζος, Γκρίτσαλης, Νασίκας, Χαντζής
Γ.Σ.Βόλου (Τύμπας Π.-Τσαβές Σ) Αβδελάς, Γαλάτος, Καραφέρης, Κατσικάρης, Μούτσιος ,Τσούκας, Λακαβάλα, Κανελλάκης, Χαιμαντάς, Κατσίβελος