Σάββατο 31 Οκτωβρίου 2020

5 στα 5 και κορυφή για τον Αιολικό, 60-51 τον Γ.Σ. Βόλου

Ο Αιολικός Βόλου πήρε μια πολύ σημαντική νίκη επί του Γ.Σ. Βόλου με σκορ 60-51.Ο Αιολικός έχει το απόλυτο με τη νίκη αυτή κερδίζοντας και τα πέντε παιχνίδια από την αρχή του πρωταθλήματος. Το σημερινό παιχνίδι ήταν για γερά νεύρα. Οι άμυνες των παικτών στα όρια του φάουλ ίσως και παραπάνω με αποτέλεσμα να είναι πολύ δύσκολο το έργο των διαιτητών. Οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ με το τρίτο δεκάλεπτο να βρίσκει μπροστά με 1 πόντο τον ΓΣΒ. Το τέταρτο όμως δεκάλεπτο ήταν καθοριστικό για τον Αιολικό που ανέβασε στροφές ξεφεύγοντας στο σκορ, παίρνοντας τελικά το ροζ φύλλο αγώνα.

Αιολικός -ΓΣ Βόλου 60-51
Δεκάλεπτα:10-13, 20-26, 38-39, 60-51
Διαιτητές: Αβραμίδου Παπαγιώτης
Αιολικός (Κραγιώργος) Μπαιράμης, Σέρρης, Σαμαράς 20(3), Κουτσούκης, Καραγιώργος 13(2), Ζαρνακούπης 10(2), Παρισάκης 9, Παπαζήσης, Γουμενόπουλος 2, Βαγιόπουλος 5, Δαρτιώτης , Στρέζος.
Γ.Σ.Βόλου (ΤύμπαςΠ.-Ντάκης Γ.) Αυλογιάρης, Καραφέρης 2, Ντάκης 12(2), Κορτέσης 6, Μούτσιος 3, Χατζόπουλος, Σπανόπουλος 5, Χαιμαντάς  Λακαβάλα, Ζήσης 5(1), Κυριαζής 2, Τσίρος 15(1)