Σάββατο 17 Οκτωβρίου 2020

Νίκαια 2012-ΑΕΒ Διμηνίου 69-66 (A1 ΕΣΚΑΘ )

Η Νίκαια 2012 πήρε μια δύσκολη νίκη απέναντι στην ΑΕΒΔ με 69-66 για την 3η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Α1 ΕΣΚΑΘ.

Μετά το ημίχρονο που oi γηπεδούχοι ήταν μπροστά με + 7(36-29), το παιχνίδι γύρισε και πήγαινε πόντο πόντο. Ξαφνικά στην τελευταία περίοδο η Νίκαια ξέφυγε αλλά με τρίποντα του Νικολή Γ. η ΑΕΒΔ το έφτασε και πάλι στον πόντο. Εκεί μίλησε η εμπειρία των Σπανού και Μπλιάτζα και ένα τρίποντο του Μπάρμπα. Στο τέλος με ένα τρίποντο του Νικολή Χ ,  η ΑΕΒΔ προσπάθησε να ξαναμπεί στο κόλπο ,  αλλά τελικά η Νίκαια 2012 πήρε το πολύτιμο ροζ φύλλο αγώνα.

Νίκαια 2012-ΑΕΒ Διμηνίου 69-66
Δεκάλεπτα: 13-20,  36-29 , 49-49, 69-66
Διαιτητές : Γερακίνης - Λυτροσυγκούνης
Νίκαια 2012 :(Μπελαλίδης) Κρικελας 4, Μοσχοβίτης, Τάκης, Οικονόμου, Τουρναβιτης 7(1), Κουραμας 6, Ουζουνης 2, Σπανός 17(2) Μπάρμπας 14(4), Μανωλόπουλος, Μπλιατζας 19(3) Παπαδόπουλος.
ΑΕΒΔ (Τζούμας): Κουτσομπόρης, Νίκολης Χ 14(3), Τσινικας, Ιωαννίδης 6, Πουλίτσης, Δραγατζικης 21, Νίκολης Γ 10(3) Χαρχαρής, Βλάχος 7(2) , Πάντος 4, Καλιντζέος 4.