Σάββατο 7 Μαρτίου 2020

Άνετα 82-64 τον Φίλιππο Βέροιας ο ΑΣΚ

Καθαρή και δίκαιη νίκη για τον Α.Σ.Καρδίτσας KSD που επιβλήθηκε του Φίλιππου Βέροιας με 82-64.
Στο πρώτο ημίχρονο ο Α.Σ.Κ. είχε ισχνό προβάδισμα με 33-29, όμως στην τρίτη περίοδο πάτησε γκάζι και προηγήθηκε με 63-45 και δεν έχασε ποτέ τον απόλυτο έλεγχο του αγώνα μέχρι το τελικό 82-64.

Παρών στο γήπεδο και ο Υφυπουργός Αθλητισμού κ. Αυγενάκης, ο οποίος παρακολούθησε τον αγώνα και ξεναγήθηκε στο νέο κλειστό από το Δήμαρχο Καρδίτσας κ. Τσιάκο.

Καρδίτσα-Φίλιππος Βέροιας 82-64
Δεκάλεπτα: 21-15, 33-29, 63-45, 82-64
Διαιτητές: Μπήτης-Λόρτος-Αγραφιώτης Τζ. (Μάνασης)
Καρδίτσα (Κομποδιέτας): Γράβας 13, Ζωιτσάκος, Μπιλλής 14 (3), Παππάς 1, Κακλαμάνος 17 (3), Παπαδόπουλος 2, Ερμείδης 8 (2), Θέος 11, Καλλές 10, Χονδρογιάννης, Τριανταφύλλου 6 (1), Νάκης.
Φίλιππος Β. (Γκίμας): Τσούκας 8 (2), Φυλάκης, Βάλλιος 3 (1), Τσιακλαγκάνος 10 (2), Ελευθεριάδης 14, Κοθράς, Παραπούρας 9 (1), Φιλιππόπουλος 4, Ντρεκάλοβιτς 16 (4).