Κυριακή 9 Φεβρουαρίου 2020

Ίκαρος Νεάπολης-Ερμής Αγιάς 2018 51-43 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Σε ένα δυνατό και αμφίρροπο παιχνίδι η ομάδα του Ικάρου Νεάπολης επικράτησε του Ερμή Αγιάς 2018 με τελικό σκορ 51-43.

Η ομάδα του Ικάρου μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και προηγήθηκε 9-0 ωστόσο στην συνέχεια το παιχνίδι ισορρόπησε και η διαφορά αργά αλλά σταθερά μειωνόταν με το ημίχρονο να κλείνει με προβάδισμα των γηπεδούχων να είναι μπροστά 26-22.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο αγώνας ήταν ντέρμπι με τους φιλοξενούμενος να έχουν προβάδισμα ενός πόντους στο τρίτο δεκάλεπτο 35-36.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο η ομάδα της Λάρισας έδειξε μεγαλύτερο σθένος και με πιο καθαρό μυαλό καθάρισε το ματς πριν πάει στην ρωσική ρουλέτα, χωρίς ωστόσο να καλύψει την διαφορά του πρώτου αγώνα (66-57).

Ίκαρος Νεάπολης-Ερμής Αγιάς 2018  51-43
Δεκάλεπτα: 15-10, 26-22, 35-36, 51-43
Διαιτητές: Αγορογιάννης Παλιοβάιος
Ίκαρος Νεάπολης(Τσιρινδάνης)Γκορτσίλας 5, Πατουλιώτης 9, Παλάσκας 3(1), Ανδρίκος , Λιάλιος  8(1), Καραγιάννης 6, Κυριακάκης 4, Παράσχος 14, Καρακώστας, Σπανός, Μπίλλης 2, Γεωργαντάς
Ερμής Αγιάς 2018(Μακροβασίλης):Ντεβές Χ. 4, Παναγιώτου 10(1), Ματής Ν. , Τάτσιος 11(1), Κατσάβας, Αγοριτσας 9, Ματής Γ. 5, Ριζούλης 2, Χονδροδήμος, Φιλίντας 2.