Σάββατο 30 Νοεμβρίου 2019

Διπλό στη Λάρισα επί του Μύτικα οι Δαναοί Τρικάλων

Την πρώτη τους νίκη έκαναν οι Δαναοί , που με νέο προπονητή στον πάγκο τους τον Γιάννη Τσίμα, κέρδισαν στη Λάρισα τον Μύτικα με σκορ 55-52 .

Μετά από έξι σερί ήττες στο πρωτάθλημα της Α1 ΕΣΚΑΘ και τον Β όμιλο, οι Δαναοί χάρηκαν την πρώτη τους νίκη στο φετινό πρωτάθλημα και αισιοδοξούν πλέον για καλύτερη συνέχεια με στόχο την παραμονή στην κατηγορία.

Δυνατό ματς με μικρό σκορ στο οποίο κυριάρχησαν οι άμυνες και κρίθηκε τελικά στις λεπτομέρειες. Οι Δαναοί είχαν μικρό προβάδισμα από την δεύτερη περίοδο και μετά και το κράτησαν μέχρι το τέλος.
Μύτικας Λάρισας– Δαναοί Τρικάλων  52-55
Δεκάλεπτα: 16-15, 25-31, 40-47, 52-55
Διαιτητές: Γκέκας - Δότα
Μύτικας (Ρουκάς) Καραδήμος 10, Τζιαχρής 3(1), Σιαμέτης 6, Κοντογιάννης 2, Βουτσελάς 9, Οικονόμου 14(2), Μπακαρός, Αρετόπουλος , Σκύφτας 4, Αδαμόπουλος, Γκουλιάκος 4 .
Δαναοί(Τσίμας) Ρηγογιάννης 3(1), Μπαλωμένος 14 (4), Σιαφάκας, Τάλλαρος, Πισμίσης 9 (1), Χατζής, Τσέπας 6, Παπαδόπουλος, Μάρκος, Κωτούλας 18 (2)