Σάββατο 30 Νοεμβρίου 2019

Άνετη επικράτηση για Ανόρθωση επί του Α.Σ. Φαρσάλων με σκορ 84-43.

Δεν δυσκολεύτηκε η Ανόρθωση να φτάσει στην 6η νίκη της στο πρωτάθλημα της Α2 ΕΣΚΑΘ , επικρατώντας του ΑΣ Φαρσάλων με 84-43.

Νωθρά ξεκίνησαν τον αγώνα οι γηπεδούχοι πράγμα που εκμεταλλεύτηκαν οι φιλοξενούμενοι και με συνεχόμενα καλάθια των Χρόνη και Ρούμπα ήταν κοντά στο σκορ στην πρώτη περίοδο (19-17).

Το ίδιο σκηνικό και στο δεύτερο δεκάλεπτο με τους γηπεδούχους να μην πατάνε γκάζι και το σκορ στο ημίχρονο να είναι χαμηλό(35-25).

Στην τρίτη περίοδο όμως με πίεση σε όλο το γήπεδο και με συνεχόμενα καλάθια των Ντίκα – Φιλίππου η διαφορά μεγάλωσε (+32) αφού με επί μέρους σκορ 27-5, ο φωτεινός πίνακας στο 30’ έδειχνε 62-30.

Ο κόουτς Καπουρνιώτης μοίρασε το  χρόνο συμμετοχής σε όλους τους παίχτες, ενώ για μικρό χρονικό διάστημα αγωνίστηκαν οι έμπειροι Κοντάκης, Γαλανάκης, Συλεόπουλος.

Ανόρθωση-Α.Σ.Φαρσάλων  84-43
Δεκάλεπτα: 19-17, 35-25, 62-30, 84-43.
Διαιτητές: Τσάλας Ι - Κοντοστάθης
Ανόρθωσις Βόλου(Καπουρνιώτης): Σέρρης 4, Ανδρέογλου, Κουκουράβας 4, Κοντάκης 7(1), Ντίκας 26, Καραθανάσης, Γαλανάκης 7(1), Γκούμας 2, Συλεόπουλος 2, Φιλίππου 20, Κοντογιάννης 12(1).
Α.Σ.Φαρσάλων (Μανετζής)Αλεξίου 7(1), Ρούμπας Β. 5, Γιαννούλης, Μάνετζης, Μητσογιάννης, Χρόνης 13(2), Μάρκος 4, Ρούμπας Κ. 14(1).