Κυριακή 3 Νοεμβρίου 2019

ΓΣ Μουζακίου – Λάρισα BC 63-78 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Την δεύτερη νίκη στο πρωτάθλημα της Α2 ΕΣΚΑΘ κατάφερε το ανδρικό του BCL μέσα  στην έδρα του Γ.Σ.Μουζακίου  με 63-78.
Οι ομάδες ήταν μαζί στο σκορ μέχρι το ημίχρονο (27-27). Η νικήτρια ομάδα όμως ανέβασε την απόδοσή της στο δεύτερο ημίχρονο που είχε ως αποτέλεσμα να τελειώσει τον αγώνα με διαφορά 15 πόντων.

Ο αγώνας στιγματίστηκε από τον τραυματισμό του παίκτη του BCL , Παπαθεοδώρου , λίγο πριν την λήξη του ματς , ο οποίος σε προσπάθεια για καλάθι χτύπησε με παίκτη της αντίπαλης ομάδας και από αύριο θα φανεί το μέγεθος της ζημιάς.

ΓΣ Μουζακίου  – Λάρισα BC 63-78
Δεκάλεπτα: 13-09, 27-27, 50-54, 63-78
Διαιτητές:Τζιατζιάς - Γκουλιώνης
Γ.Σ. Μουζακίου (Μπελάγιας Σ.) Αργύρης,  Γκαραβέλας Χ. 3, Λιάσκος 10(1), Πόππης 16(1), Σαλούστρος, Γκαραβέλας Κ. 1, Τσιγγενόπουλος 19(1), Καράμπαλης 8(2), Ράτζας Β. 3, Στεργιούλης.
BC Larisa(Φλώρος) Σύκας, Άντριτς 4, Ντάφος 12(2), Τσιμούρτος 7, Παπαθεοδώρου 4, Νάνης 7(1), Νιαβής 7(1), Πήχας 4, Ποταμιάνος, Γκιθώνας 4, Μίχας 20(4), Τύμπας 11.