Κυριακή 27 Οκτωβρίου 2019

Απόλυτο αφεντικό ο Γ.Σ.Φαρσάλων, μεγάλο διπλό μέσα στον Πολύγυρο!!!

Ο Γ.Σ.Φαρσάλων με αποστομωτική εμφάνιση κατάφερε να περάσει και από το κλειστό του Πολυγύρου, επικρατώντας του Α.Ο.Π. με 66-75 διευρύνοντας το αήττητό του στα 4 ματς!

Ο ΓΣΦ κατάφερε να περιορίσει τον Πολύγυρο στους 26 πόντους στο ημίχρονο, ασκώντας πίεση σε όλο το γήπεδο, ενώ  κατάφερε να ξεφύγει στο σκορ, χάρη στους Πεταλωτή και Παπαχρήστο.

Στο β’ ημίχρονο οι παίκτες του Γιασσάρη συνεχίζοντας την συγκλονιστική εμφάνιση διατήρησαν τα ηνία του αγώνα, κράτησαν σχετικά εύκολα την διαφορά με σημαντικα τρίποντα από τον Τσούμα και το τελικό 66-75 επισφράγισε την ανωτερότητα της Φαρσαλινής ομάδας σε μία δύσκολη έδρα.

Από την ομάδα των Φαρσάλων τα πρώτα "βιολιά" ήταν οι Πεταλωτής 20(2), Τσούμας Σ. 16(3) και Παπαχρήστος 13 , ενώ από τους γηπεδούχους ο Πιπιλιάρης τελείωσε τον αγώνα με 30 πόντους και 1 τρίποντο.

Πολυγυρος - Γ.Σ.Φαρσάλων 66-75
Τα δεκάλεπτα: 13-22, 26-38, 42-56, 66-75
Διαιτητές:Τζιοπάνος Ν.-Θεοδώρου-Σαρακενίδης (Μήτσιου)
Πολύγυρος (Τσούρμας): Αμπατζίδης 8(2), Πιπιλιάρης 30(1), Ντισλής 9(1), Δεληγκάρης, Βλάχος , Παπαθανασίου 1, Νικολόπουλος, Νούκαρης 8(1), Στόικος , Αμούτζιας , Αλεξιάδης 2, Γραβάνης 8 .
Γ.Σ.Φαρσάλων (Γιασάρης-Ρίζος):  Καλτσούνας, Βασιλείου, Παπαχρήστος 13, Τσούμας Σ. 16(3), Βρεττάς 8, Πεταλωτής 20(2),  Μουλάς 2, Δέσπος 12, Τσούκας 4(1), Στάνκοβιτς .