Τετάρτη 25 Σεπτεμβρίου 2019

Ήττα του Γ.Σ.Φαρσάλων με 64-91 από τον Χαρίλαο Τρικούπη (Κύπελλο Ανδρών)

Ο Χαρίλαος Τρικούπης , ήταν αυτός που πήρε τη νίκη  πρόκριση για την 3η αγωνιστική της Α' φάσης του κυπέλλου Ελλάδας, καθώς  επιβλήθηκε  στα Φάρσαλα με σκορ  64-91 του Γ.Σ.Φαρσάλων

Οι δύο ομάδες μπήκαν στο παρκέ με περίσσιο άγχος,  με αποτέλεσμα η διακύμανση του σκορ να πηγαίνει πόντο-πόντο. Ο Γ.Σ.Φαρσάλων  τελείωσε  το δεκάλεπτο με βραχεία κεφαλή 2 πόντων (16-14).

Το 2ο δεκάλεπτο ξεκίνησε στο ίδιο τέμπο και για τις δύο ομάδες , αλλά μετά το πρώτο μισό του δεκαλέπτου, και μέχρι το τέλος της περιόδου οι παίκτες των φιλοξενούμενων βρήκαν ρυθμό στο σκοράρισμα και  ανέβασαν  την διαφορά στους 8 πόντους (33-41) .

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου και αντί ο ΓΣΦ να μπει δυνατά ,  είδαν τους παίκτες του Καλαμπάκου να μπαίνουν  πιο ψυχωμένα. Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι και  έφτασαν την διαφορά στο -19 ,  με το δεκάλεπτο να κλείνει τελικά στο 52-71

Στην τελευταία περίοδο  οι παίκτες του Γιασσάρη δεν κατάφεραν κάτι καλύτερο με το τελικό σκορ να κλείνει στο  64-91 και να δίνει την προκριση στον Χαρίλαο Τρικούπη.

Γ.Σ.Φαρσάλων - Χαρίλαος Τρικούπης  64-91
Διαιτητές :Καλογερόπουλος Λ.-Ζαχαρής-Τσουμαχίδης (Μόρφης Στ.)
Δεκάλεπτα : 16-14, 33-41, 52-71, 64-91.
Γ.Σ.Φαρσάλων (Γιασάρης) Πεταλωτής 9, Στάνκοβιτς 6(2), Τσούμας Σ. 3, Βρεττάς 4, Τσούκας 10(3), Βασιλείου, Παπαχρήστος 20, Μουλάς 7, Δέσπος 5.
Χαρίλαος Τρικούπης (Καλαμπάκος): Καζάνας 5(1), Γκάτζιος , Παπαδιονυσίου 16(3), Αντωνάκης 7(1), Ναούμης 4, Ράπτης 5, Βασιλόπουλος 20(4), Οικονομόπουλος 10(2), Σκουλίδας 13(2), Τσαπατώρης 2, Μαργέλης 9.

Φώτο :ifarsala.gr