Κυριακή 5 Μαΐου 2019

Έκανε το «2Χ2» επί του Γ.Σ.Αλμυρού και πήρε την πρόκριση η Αναγέννηση

Η Αναγέννηση αν και ζορίστηκε για ένα ημίχρονο τελικά επιβλήθηκε με 76-67 του Γ.Σ.Αλμυρού και πήρε την πρόκριση για τους τελικούς του πρωταθλήματος της Α1 ΕΣΚΑΘ  που δίνουν την άνοδο στην Γ΄Εθνικη

Οι κίτρινοι έκαναν το «2Χ2» στη σειρά των ματς με τον Αλμυρό και χωρίς να αντιμετωπίσουν δυσκολίες, πήραν το εισιτήριο για την επόμενη φάση.

Το σύνολο των Παππά - Κρομμύδια  εκμεταλλεύτηκε άριστα στο δεύτερο ημίχρονο τα λάθη των φιλοξενούμενων και με πίεση στην άμυνα , αλλά και έχοντας σε μεγάλη μέρα τους Αργύρη 20(6) , Καλιάρα 19 και Κοβάτσεβ 16(2),  πήραν το ροζ φύλλο αγώνα , πανηγυρίζοντας με τους φίλαθλους , που είχαν γεμίσει το κλειστό της Καρδίτσας , την μεγάλη πρόκριση.

Nα σημειώσουμε ότι η σειρά των τελικών που θα είναι και αυτή στις 2 νίκες , θα ξεκινήσει με γηπεδούχο την  ομάδα της  Αναγέννησης  Καρδίτσας να υποδεχεται τους Γόμφους που ήταν οι νικητές του άλλου ημιτελικού.