Κυριακή 10 Φεβρουαρίου 2019

Α.Ο.Σουφλαρίων - Ολυμπιακός Καρδίτσας 61-54 ( Α2 ΕΣΚΑΘ)

Τρίτη σερί νίκη για την ομάδα του Α.Ο.Σουφλαρίων , που αυτη τη φορά επικράτησε με 61-54  του Ολυμπιακού Καρδίτσας για την 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 ΕΣΚΑΘ.

Από την αρχή του ματς οι γηπεδούχοι μπήκαν  πολύ δυνατά στο παιχνίδι και προσηλωμένοι στο πλάνο τους, έκαναν  ένα σερί 10-2 διατηρώντας μία απόσταση ασφαλείας. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Ολυμπιακού πίεσε για να γυρίσει το ματς και ισοφάρισε σε 43-43 στο τέλος της 3ης περιόδου.
Στο 4ο δεκάλεπτο ο ΑΟΣ δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης, έτρεξε στο γήπεδο και πέτυχε σημαντικά καλάθια, που του έδωσαν το ροζ φύλλο αγώνα.

Α.Ο.Σουφλαρίων - Ολυμπιακός Καρ. 61-54
Δεκάλεπτα: 18-11, 33-27, 43-43, 61-54
Διαιτητές:Βόντσα-Καραχρήστος Ι.
Σουφλάρια(Καστώρης) Βλέτσης, Μπίζογλου 2, Ιωαννίδης 7, Γιαννακόπουλος 12, Μότσιας, Λινάρδος 12 (1), Βησσαρίου 7 (1), Τουλκερίδης 2 , Νουτσελάρι 19 (3).
Ολυμπιακός Καρδίτσας (Καλογριανίτης): Μπλουγούρας , Τσούκας 2, Παπαμαργαρίτης 2, Βούλγαρης 6, Ξένος 20(4), Ντενησιώτης, Αμβροσίου 1, Ζαγανάς 8, Γιαννακόπουλος  , Παπανδρέας 11, Μαγγίνας , Μπέκε 4.