Πέμπτη 6 Δεκεμβρίου 2018

Αιολικός - Ανάληψη 74-52 (Παιδικό Μαγνησίας)

Μία ακόμη νίκη προσέθεσε στο ενεργητικό της η Παιδική ομάδα του Αιολικού επί της αξιόμαχης ομάδας της Ανάληψης.

Μέχρι το ημίχρονο οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ . Η λήξη του ημιχρόνου βρήκε τη ομάδα του Αιολικού να προηγείται με πέντε πόντους μετά από ένα εκπληκτικό τρίποντο του Καραγιώργου στην εκπνοή του χρόνου για το ημίχρονο.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν καθοριστικό για την ομάδα του Αιολικού. Η ψαλίδα μεγάλωσε και στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου το σκορ ήταν 56-41 υπέρ του Αιολικού.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο μετά από το έκτο λεπτό ο Αιολικός ξέφυγε πάνω από είκοσι πόντους και το παιχνίδι είχε διαδικαστικό πλέον χαρακτήρα.

Οι προπονητές και των δύο ομάδων χρησιμοποίησαν όλους τους παίκτες.
Αιολικός - Ανάληψη 74-52
Δεκάλεπτα:19-16,32-28,56-41,74-52
Διαιτητές: Παπαγιώτης - Ηλιόπουλος
Αιολικός (Σαμαράς Α.) Xριστομάνος ,  Καραγιώργος 26(4), Μπαιράμης 10, ΚΟυτσογιάννης , Γεωργούδης , Οικονόμου 10, Μισαηλίδης 5(1), Παρισάκης 1, Σμυρλής 12, Νασίκας 8, Κολιαμήτρας , Γάλλος 2.
Ανάληψη: (Πρέκας Λάμπρος- Ίλτσογλου Κ.): Δημόπουλος , Καρνάβας 2, Πρέκας 11(2), Παρθένης 3(1), Ζαχαριάδης , Παπαγεωργίου 2, Καραμπάτης 5(1), Αγγελίδης 2, Μπακίρης Α., Μπακίρης Κ.7, Πολυζος 2, Βούλγαρης 18 .