Δευτέρα 3 Δεκεμβρίου 2018

Απόλλων Καρδίτσας- Ολυμπιακός Καρδ.(2) 67-61 (παιδικό Καρδίτσας)

Για το Παιδικό πρωτάθλημα Καρδίτσας , η ομάδα του Απόλλωνα  επικράτησε του Ολυμπιακού (2)  με σκορ 67-61.

Παρότι οι ερυθρόλευκοι ξεκίνησαν καλύτερα και προηγήθηκαν στο πρώτο δεκάλεπτο με τρείς πόντους (15-18), στη συνέχεια οι πολλές χαμένες βολές και η ολιγωρία στην άμυνα έδωσαν το δικαίωμα στους γηπεδούχους να πάρουν μια διψήφια διαφορά πόντων.

Στην επανάληψη η ομάδα του Απόλλωνα συνέχισε να έχει το προβάδισμα με τους παίκτες του Ολυμπιακού να κάνουν την αντεπίθεση τους και να φέρνουν το παιχνίδι στο καλάθι λίγα λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα.

Παρά την αξιόλογη προσπάθεια των ερυθρόλευκων οι παίκτες του Απόλλωνα είχαν την ψυχραιμία και έφτασαν δίκαια στη νίκη.

Απόλλων Καρ.- Ολυμπιακός Καρδ.(2) 67-61
Δεκάλεπτα: 15-4, 33-15, 43-31, 60-39
Διαιτητές:Κατσιαντώνης Θ. -  Χριστοφοράκης.
Απόλλων Καρδίτσας (Παππάς): Ψηφής, Τζουβάρας 2, Χαντζόπουλος 1, Μασούρας, Σχορτσιανίτης 4, Τουφεξής, Κουκουμτζής 2, Κουτσιόγκουλος 20(4), Παππάς 12(1), Μανασής 6, Πράντζος 7(1), Πυργιώτης 7.
Ολυμπιακός Καρδίτσας (2) (Μπελάγιας): Ευαγγελόπουλος 2, Διαμάντης 10(1), Κωστόπουλος Α. 10,  Καυχίτσας 3, Μπατράς, Χαραλάμπου 4, Στράτος, Λουλουδάς, Τσομπάνης 9, Καρακώστας 15, Μάστορας 4, Αδάμος, Μισαηλίδης 4.