Κυριακή 11 Μαρτίου 2018

Ίκαρος Λάρισας - Μάγοι Τρικάλων 50-75 (Α2 ΕΣΚΑΘ) φώτο+vid

Σημαντική νίκη σήμερα στο Κλειστό του Αγίου Θωμά επί του Ίκαρου Νεάπολης με 50-75 για τους Μάγους .

Στο πρώτο ημίχρονο οι Μάγοι  έχτισαν μια διαφορά εκμεταλλευόμενοι κυρίως την αστοχία και το κακό τελείωμα ορισμένων εύκολων φάσεων του Ίκαρου πηγαίνοντας στα αποδυτήρια με μια διαφορά 10 πόντων.

Στο αρχή του δευτέρου ημιχρόνου ο Ίκαρος με ένα 7-0 μείωσε στους 3 και το παιχνίδι φάνηκε να ξαναρχίζει. Μετά όμως από το τάιμ άουτ οι Μάγοι παίζοντας καλή άμυνα, πήραν και πάλι τη διαφορά με το τέταρτο δεκάλεπτο να έχει πλέον  διαδικαστικό χαρακτήρα. Πρώτος σκόρερ ο Μπέφας με 23 και ακολούθησε  ο Τόλλιος με 19.