Τετάρτη 1 Νοεμβρίου 2017

Ζευγάρωσαν τις νίκες οι Μάγοι επικρατώντας των Πελασγών με 60-70 (Α2 ΕΣΚΑΘ) φώτο

Δεύτερη νίκη για τους Μάγους σήμερα , στο πρωτάθλημα της Α2' ΕΣΚΑΘ , επί των Πελασγών στην κοινή έδρα(τυπικά φιλοξενούμενοι) με σκορ 60-70.
Σκληρό παιχνίδι και από τις ομάδες με σωρεία φάουλ , τεχνικών ποινών, αντιαθλητικών φάουλ, λαθών και πολλών νεύρων. Στο πρώτο δεκάλεπτο οι ομάδες ήταν σχεδόν ισοπαλία ενώ με πιεστική άμυνα στο δεύτερο δεκάλεπτο η ομάδα των Μάγων πήγε  στα αποδυτήρια με μια διαφορά 9 πόντων.

Το ίδιο σκηνικό επικράτησε και στο δεύτερο ημίχρονο με τους ψηλούς των Μάγων να κάνουν την διαφορά   και στην επίθεση και στην άμυνα όταν χρειάστηκε και στην ουσία να κλειδώνουν την νίκη για την ομάδας τους.

Πρώτος σκόρερ για τους τυπικά φιλοξενούμενους ο Μπέφας με 16 και τον ακολούθησαν  ο Τόλλιος με 11 και Καλαμπάκας με 10, ενώ για τους Πελασγούς το βάρος στην επίθεση τράβηξαν Κατούνας με 16 και Τζιοβάρας με 12  .