Κυριακή 27 Μαρτίου 2022

Μεγάλο διπλό στον Αμπελώνα ο ΓΣ Αλμυρού.

Με απίστευτη εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο και έχοντας συνεχώς το προβάδισμα στο σκορ ο ΓΣ Αλμυρού επικράτησε στον Αμπελώνα του αποδεκατισμένου τοπικού Γυμναστικού με 58-83 και έμεινε μόνος δεύτερος στο βαθμολογικό πίνακα μετά και την ήττα των Σοφάδων.

Ο Αλμυρός ήταν καλύτερος και δίκαια κέρδισε, έχοντας για ακόμα μια φορά πρώτο σκόρερ τον Πολίτη με 26(4), με τους Παπούλια και Βαλαμούτη να κάνουν επίσης μεγάλη εμφάνιση έχοντας 18 και 13(3) πόντους αντίστοιχα, βγάζοντας πολλή ενέργεια. Από τους γηπεδούχους πρώτοι σκόρερ αναδείχθηκαν οι  Κοτσώνας με 15(2) και  Μπεχλιβάνος με 10(2) .

Στα αξιοσημείωτα ο κόσμος που βρέθηκε στο κλειστό του Αμπελώνα και που δεν σταμάτησε λεπτό να  χειροκροτεί  την ομάδα του παρά το αρνητικό αποτέλεσμα.

Αμπελώνας-ΓΣ Αλμυρού 58-83
Δεκάλεπτα: 16-20, 26-43, 42-64, 58-83

Διαιτητές: Εκίζογλου-Αγραφιώτης Β.
Αμπελώνας (Γιαννόπουλος): Μπαμπανάτσας, Κοτσώνας 15(2), Γιώτης 12(2), Μπιζιάκης 1, Καραγιάννης, Γαζέτας, Τσιούλκας 6, Βλησσαρούλης 4, Καράτζιος 7(1), Τεκούσης, Παλάσκας 3(1), Μπεχλιβάνος 10(2).
ΓΣ Αλμυρού (Νάνης): Μυλωνάς 4, Μαμούρας 2, Παπούλιας 18, Ξηρομερήσιος 2, Πολίτης 26(4), Μασούρας 5, Χασιώτης 2, Τσαβές 4, Τάσσος 3, Γόγουλας 4, Κωτούλας, Βαλαμούτης 13(3).