Κυριακή 14 Νοεμβρίου 2021

Ήττα στις λεπτομέριες για την Αναγέννηση Καρδίτσας στη Λαμία

Η Αναγέννηση Καρδίτσας  πάλεψε μέχρι το φινάλε την αναμέτρηση κόντρα στον Έσπερο Λαμίας,  για την 5η αγωνιστική του 3ου Ομίλου της Β' Εθνικής , αλλά το κακό 4ο δεκάλεπτο  υποχρέωσε την ομάδα του Βασίλη Κρομμύδα στην ήττα με 63-60 .

Συγκεκριμένα η ομάδα της Καρδίτσας ήταν μπροστά με 50-39 στο τέλος της 3ης περιόδου , αλλά οι γηπεδούχοι με επιμέρους 24-10 στην τελευταία περίοδο γύρισαν το ματς και πήραν το ροζ φύλλο αγώνα.

Έσπερος Λαμίας-Αναγέννηση Καρ. 63-60
Δεκάλεπτα: 12-22, 25-36, 39-50, 63-60
Διαιτητές: Γερακίνης-Χατζημπαλίδης-Χρυσάφης
Εσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης Ι.-Τσουκαλαδέλης): Τσεσμετζίδης 3(1), Στεφάνου 18(4), Ρουμελιώτης 3(1), Ευθυμίου, Φύκας 7(1), Πάππος 10(1), Τεπετίδης 8(1), Νέστωρας 6, Παπαργυρόπουλος 8, Μαγγελάκης, Αργύρης, Παπασπύρου.
Αναγέννηση Καρδίτσας (Κρομμύδας): Ψυχογιός 7, Πανταζής, Γεωργαντζάς 9(1), Αρκούδας 9, Παπαστολόπουλος, Παπακώστας, Κρομμύδας 10(2), Αντωνίου 11(1), Καλλιάρας 10, Τουφεξής, Οικονόμου.