Κυριακή 14 Νοεμβρίου 2021

Άνετη επικράτηση της Νίκης Βόλου απέναντι στον ΣΚ Ιωάννινα.

Η Νίκη Βόλου επικράτησε με άνεση του ΣΚ Ιωάννινα (71-47), για την πέμπτη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β΄Εθνικής.
Στο πρώτο δεκάλεπτο η Νίκη μπηκε δυνατά παίρνοντας μια διαφορά 8 πόντων  (20-12) και έκλεισε το ημίχρονο στο +9 (34-25).

Η διαφορά ξέφυγε ουσιαστικά στην τρίτη περίοδο όπου οι παίκτες των Μαύρου - Κοσμάτου με ένα επιμέρους 22-11 έφτασαν στο +20 (56-36 στο 30΄). Τελικό σκορ 71-47 με την ομάδα του Βόλου να βελτιώνει το ρεκόρ της στο 3-2.

Νίκη Βόλου-ΣΚ Ιωάννινα 71-47
Δεκάλεπτα: 20-12, 34-25, 56-36, 71-47

Διαιτητές: Τσιαπλής-Καρακώστας-Παπανικολάου Γ.
Νίκη Βόλου (Μαύρος - Κοσμάτος) : Νίκολης 5(1), Βερτζαγιας 7(1), Σκουφεζης, Ζησόπουλος 3(1), Κουτίνας 13(2), Μπουσκολίτης 6(1), Δελεντζες 2, Καλλές 2, Σαριμπαλίδης 11(3), Σπανοπουλος, Λόλας 6, Ξενιτιδης 16(3).
ΣΚ Ιωάννινα (Παπαδόπουλος): Βρασταμηνός 3(1), Ρούζιος, Μπαρπας, Μουρατίδης 18(2), Καραμπίνης 4, Χατζάρας, Κωνσταντινίδης 8, Τσατάλας 5, Σφουγγάρης 7(1), Σταμιρης 2.