Δευτέρα 17 Δεκεμβρίου 2018

Έφυγε με το διπλό από την Ζαγορά η Sports Academy.

Η Sports Academy πήρε μια σπουδαία  νίκη στην παράταση με 73-76 από τον Κένταυρο Ζαγοράς στα πλαίσια της 9ης αγωνιστικής της Α2 ΕΣΚΑΘ.

Ο αγώνας ήταν ένα πραγματικό ντέρμπι με πολλές εναλλαγές στο σκορ, χωρίς καμιά ομάδα να μπορεί να  ξεφύγει με πάνω από 4 πόντους στο δεύτερο ημίχρονο.

Στην παράταση οι φιλοξενούμενοι έμειναν με 4 παίκτες λόγω φουλ , αλλά αυτό τελικά δεν τους βγήκε σε κακό αφού έκλεισαν μέσα στην ρακέτα και εκμεταλλεύτηκαν άριστα την αστοχία των παικτών του  Tσιντσίνη στα μακρινά σουτ που επιχείρησαν , πανηγυρίζοντας τελικά μια σπουδαία νίκη.
Στο  τέλος ο προπονητής του Κένταυρου έδωσε τα συγχαρητήριά του στους φιλοξενούμενους  για την αντρίκια νίκη τους.

Κένταυρος Ζαγοράς - Sports Academy  73-76
Δεκάλεπτα: 17-15,  34-34,  50-49,  66-66κ.α. , 73-76 παρ.
Διαιτητές:Ηλιόπουλος - Κοντοστάθης
Κένταυρος Ζαγοράς (Tσιντσίνης) Μανωλόπουλος 5, Ρουσιώτης 8(2), Κλειτσογιάννης 10(2), Κοντογιώργος 2, Νικολόπουλος 12, Βασδέκης 2, Βαΐτσης 1, Γαβαλάς 16, Μουχάρεμ 17(1)
Sports Academy(Γκόρης) Καραπάνος 16(1), Στεφούδης 8(2), Καλογιάννης 12, Γκαραγκούνης 19(1), Χασιώτης 10(1), Γκουτσίδης 4, Χήρας 5, Γκατζούνης 2