Δευτέρα 17 Δεκεμβρίου 2018

Με ανατροπή ο Απόλλων Καρδίτσας 63-58 τον Α.Ο.Σουφλαρίων.

Ο Απόλλων Καρδίτσας γυρίζοντας το αγώνα στα τελευταία λεπτά επικράτησε με 63-58 του Α.Ο.Σουφλαρίων για την 8η αγωνιστική της Α2 ΕΣΚΑΘ.

Σ΄ ένα όμορφο παιχνίδι,  με τις δύο ομάδες να έχουν πολλές  απουσίες , τα Σουφλάρια κατάφεραν να έχουν  το προβάδισμα σε όλο το ματς το οποίο άγγιξε και το +10 στα μέσα της 3ης περιόδου. Η  απειρία τον νεαρών παικτών και οι χαμένες βολές στο τέλος έδωσαν το δικαίωμα στην ομάδα του Απόλλων Καρδίτσας  να πλησιάσει στο σκορ και στο τελευταίο λεπτό με τρίποντο του Ελευθερίου Δ., να πάρει και το προβάδισμα που διατήρησε μέχρι τέλους.

Απόλλων Καρδίτσας  - Α.Ο.Σουφλαρίων 63-58
Δεκάλεπτα: 17-17, 30-28, 41-46, 63-58
Διαιτητές:Ράντος - Φασούλας.
Απόλλων Καρδίτσας (Ναούμ): Ντενησιώτης 2, Κουτσιόγκουλος, Ελευθερίου Α. 3 (1), Μπαταβάνης 12, Παπαδόπουλος, Παπάρας 10 (1), Ελευθερίου Δ. 18 (1), Καφρίτσας 4, Τσιώτας 2,  Κολοβός, Τασιόπουλος 12 (1), Σπανός.
Σουφλάρια(Καστώρης)  Νουτσελάρι 10, Μπίζογλου 9 (1), Ιωαννίδης 17 (2), Μότσιας 5 (1), Λινάρδος 5 , Βησσαρίου 1, Γιαννακόπουλος 10, Τουλκερίδης 1