Κυριακή 6 Οκτωβρίου 2024

Άνετη νίκη για τους Τιτάνες Παλαμά με 79-54 επί του Μ. Αλέξανδρου Γιαννιτσών

Στο πλαίσιο του πρωταθλήματος της National League 2, οι Τιτάνες Παλαμά επικράτησαν με σκορ 79-54 απέναντι στον Μ. Αλέξανδρο Γιαννιτσών, πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση.

Οι γηπεδούχοι πήραν από νωρίς το προβάδισμα, κλείνοντας το πρώτο δεκάλεπτο με σκορ 26-11, ενώ στο ημίχρονο είχαν ήδη χτίσει διαφορά ασφαλείας (46-20). Παρά τις προσπάθειες του Μ. Αλέξανδρου στο τρίτο δεκάλεπτο, η διαφορά παρέμεινε μεγάλη (60-40), με τους Τιτάνες να ολοκληρώνουν το παιχνίδι με άνετη νίκη (79-54).

Τιτάνες Παλαμά-Μ. Αλέξανδρος Γιαννιτσών 79-54
Δεκάλεπτα: 26-11, 46-20, 60-40, 79-54
Διαιτητές: Γιαννούλης-Γιατρόπουλος-Κοντοστάθης
Τιτάνες Παλαμά (Βαρδακούλης-Τζανής): Μπαλόπουλος 22(2), Πρέκας 10(1), Πηλίτσης 24(4), Μοιραλιώτης 9(1), Πανταζής, Ψυχογυιός 3(1), Ονόκα 3, Τζόκας 2, Μρντέν 6, Φαλιάκης, Αρχοντούλης.
Μ. Αλέξανδρος Γιαννιτσών (Κασιμίδης): Δημακας 12(2), Στοϊτσης 12(2), Αβραμίδης 8, Τερζόπουλος 8, Χατζηλαμπρινός 2, Παπαδόπουλος Κ. 4, Μωυσίδης 6, Φιλιππίδης, Χερκελετζής 2, Παπαδόπουλος Γ