Κυριακή 13 Οκτωβρίου 2024

Λύγισε από την Καστοριά με 77-81 η Αναγέννηση Καρδίτσας (Φώτο)

Η Αναγέννηση Καρδίτσας δεν τα κατάφερε στη 2η αγωνιστική της National League 2, καθώς ηττήθηκε από τον ΑΣ Καστοριάς με σκορ 77-81.

Η Αναγέννηση ξεκίνησε δυνατά, κλείνοντας το πρώτο δεκάλεπτο μπροστά με 29-16. Στο ημίχρονο όμως η Καστοριά μείωσε την διαφορά , με το σκορ να κλίνει στο 44-39. Στο τρίτο δεκάλεπτο, η Καστοριά ανέβασε στροφές και πήρε το προβάδισμα με 62-66. Στο τελευταίο δεκάλεπτο, παρά την προσπάθεια της Αναγέννησης, η Καστοριά κράτησε τη διαφορά, κατακτώντας τη νίκη με 77-81.

Αναγέννηση Καρδίτσας-Καστοριά 77-81
Δεκάλεπτα: 29-16, 44-39, 62-66, 77--81
Διαιτητές: Κοντογιάννης-Γιατρόπουλος-Αβραμίδου
Αναγέννηση Καρδίτσας (Παππάς-Ρίζος): Ψύρρας 15(4), Φουστέλης 6, Πανάγος 21(4), Μοσχόπουλος 6, Γκάντιας 7, Κακαβούλας, Καλλιάρας 10, Γκούλιος, Ζευγαράς 11(2), Σανκαρέ 1.
Καστοριά (Καραταγλίδης): Χότζα 16(1), Μπέγος 13(2), Τερσενίδης 15(2), Παγανάς 8, Δήμου 12(1), Στεφανής, Παντελίδης 7(1), Πιπερόπουλος 10(3).