Τρίτη 22 Οκτωβρίου 2024

Ήττα για τη Νίκη στη Θεσσαλονίκη με 74-65 από τη ΔΕΚΑ - Η βαθμολογία του 3ου ομίλου

Η Νίκη σε εξ αναβολής παιχνίδι για τον τρίτο όμιλο της National League 1, υπέστη ήττα στη Θεσσαλονίκη με σκορ 74-65 από τη ΔΕΚΑ.

Παρόλο που η ομάδα του Βόλου ξεκίνησε δυναμικά και έκλεισε το πρώτο δεκάλεπτο μπροστά με 13-22, στη συνέχεια η ΔΕΚΑ ανέτρεψε το σκορ. Στο ημίχρονο, η διαφορά είχε ήδη κλείσει, με το σκορ να βρίσκεται στο 35-34 υπέρ της ΔΕΚΑ.

Το τρίτο δεκάλεπτο συνεχίστηκε με μάχη σώμα με σώμα, με τη ΔΕΚΑ να προηγείται με 57-52, ενώ στο τελευταίο δεκάλεπτο κατάφερε να διευρύνει τη διαφορά, κατακτώντας τελικά τη νίκη με 74-65.

ΔΕΚΑ-Νίκη Βόλου  74-65
Δεκάλεπτα: 13-22, 35-34, 57-52, 74-65

Διαιτητές: Παπαγεωργίου-Κουρόγλου-Καντζουρίδης
ΔΕΚΑ (Νικολαϊδης-Χατζηβρέττας): Μακαρατζής 27(3), Βάνης 5, Μουρατίδης 12(2), Σεκερτζής 4, Τσιροπούλης 2, Στράντζαλης 5, Χριστοδούλου 4, Χαρτώνας 2, Παπαδόπουλος 8, Ιωαννίδης 5.
Νίκη Βόλου (Τσαβές-Κατσαφούρης): Σπυρόπουλος 26(1), Μαυρογιάννης 3, Βλαχογιάννης 17, Κουτίνας 7(1), Κατηρτζίδης, Πολίτης 4, Κωστούλας 2, Μόρας 4, Νυδριώτης 2, Σπανόπουλος.