Σάββατο 19 Μαρτίου 2022

Μεγάλη νίκη κόντρα στον Μύτικα για την Ανάληψη. (vid)

Μετά απο ενα δυνατό παιχνίδι και από τις δύο ομάδες, η Ανάληψη επικράτησε του Μύτικα με 68-66 , για την 22η αγωνιστικη της Α1 ΕΣΚΑΘ.

Στο πρώτο ημίχρονο με όπλο την άμυνα και τον αιφνιδιασμό η ομάδα της Ανάληψης κατάφερε να ειναι μπροστά με +8 (43-35)

Στο δεύτερο ημίχρονο οι δύο άμυνες παίξανε τον πιο σημαντικό ρόλο , με τους φιλοξενούμενους βαζοντας την μπάλλα μέσα  στην ρακετα να ροκανίζουν την διαφορά που σε όλο το ημίχρονο  ήταν μεταξύ 2-8 πόντους.

Στο τέλος πιο ψύχραιμη η ομάδα του Τύμπα με καλάθι του Ευαγγελινού και 2 χαμένες επιθέσεις του Μύτικα πήρε το ροζ φύλλο αγώνα.

Η ομάδα της Ανάληψης αφιέρωσε τη  νίκη στην μνήμη του Παναγιώτη Καραγκούνη ενός από τους πρωτοπόρους στην δημιουργία της ομάδας και των ακαδημιών της.

Ανάληψη - Μύτικας  68-66
Δεκάλεπτα : 27-21, 43-35, 57-53, 68-66.
Διαιτητές : Μπουγλός Ι - Δημητρόπουλος
Ανάληψη(Τυμπας Στ) Ίλτσογλου 24(5), Καλαιτζής 8 , Ευαγγελινός 23(1),  Ζήσης ,  Γιωτόπουλος ,  Τσαγκλής ,  Αγγελοκωστοπουλος , Μπουσκολίτης 9(1), Μπακίρης Κ., Κοντοβάς  , Καρασσάβας , Κέτουλας 4.
Μύτικας (Παπαθανασίου - Ρουκάς): Μηλιώνης 2, Γούλας 29(2), Κονδυλόπουλος 16(2), Ντικούδης 4, Κοντογιάννης 2, Καραδήμος 2, Νάνης 9 (3),  Λάμπρου , Σαριμπαλιδης 2.