Δευτέρα 21 Μαρτίου 2022

Ήττα στον πόντο για τους Τιτάνες από τον ΑΓΣ Ιωαννίνων

Ήττα που βάζει σε μπελάδες ,όσον αφορά την παραμονή στην κατηγορία , γνώρισε η ομαδα των Τιτάνων Παλαμά στην έδρα της από τον ΑΓΣ Ιωαννίνων με 59-60.
Οι Τιτάνες μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και πήραν μια διαφορά 7 πόντων στο πρώτο δεκάλεπτο. Σιγά σιγά οι φιλοξενούμενοι ροκάνισαν την διαφορά και το ματς συνεχίστηκε μέχρι το τέλος με τις δυο ομάδες να είναι πάντα κοντά στο σκορ.

Στα τελευταία λεπτά και με το σκορ στο 57-55 υπέρ των Τιτάνων, ο Καννής με μεγάλο τρίποντο και με 2/2 βολές από το Νικολόπουλο οι φιλοξενούμενοι πέρασαν μπροστά με 60-57. Ο Τσούμας με βολές μείωσε σε 60-59 , αλλά στην τελευταία επίθεση οι παίκτες του Πανάρα δεν κατάφεραν να ευστοχήσουν και ο ΑΓΣΙ έφυγε με το διπλό από τον Παλαμά

Τιτάνες Παλαμά: ΑΓΣ Ιωαννίνων 59-60
Δεκάλεπτα: 16-9, 24-27, 45-44, 59-60

Διαιτητες: Παζωλης, Τζιοπανος, Παπαθανασίου
Τιτάνες Παλαμά(Πανάρας): Τσούμας Γ. 8, Μάνος, Τσούμας Σ. 22(2), Κρεμμύδας 5(1), Σφακιανός 4, Ξένος, Φαλιάκης, Μανδαλάκης 20(3), Αρχοντούλης.
ΑΓΣΙ (Τσουκανελης): Νικολόπουλος 12, Γυφτάκης 12(1), Παπαγιάννης, Κάννης 10(1), Γκατζέλης, Βαγγέλης 4, Ιωαννίδης, Μάντζιος 10, Μυλώνης, Μητρόπουλος, Μπόλης, Ψάλτου 12.