Δευτέρα 14 Φεβρουαρίου 2022

Ανέβασε ρυθμούς στο β’ ημίχρονο ο Μύτικας και πήρε τη νίκη επί της ΑΕΒΔ

Ανεβάζοντας τους ρυθμούς του στο β’ ημίχρονο, ο Μύτικας πήρε τη νίκη με 85-57 επί της ΑΕΒΔ, στο κλειστό του Αγίου Θωμά, για την 18η αγωνιστικήτης Α1 ΕΣΚΑΘ.

Στο πρώτο ημίχρονο ο αγώνας ήταν αμφίρροπος και οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ με την ΑΕΒΔ να παίρνει το προβάδισμα ημιχρόνου με 22-30.

Στην επανάληψη η ομάδα του Μύτικα μπήκε δυνατά έκανε ένα επι μέρους 39-10 στο 3ο δεκαλεπτο και ήταν σταθερά μπροστά στο σκορ χωρίς να απειληθεί, ανέβαζοντας σταδιακά τη διαφορά ως το τέλος.

Να σημειώσουμε οτι η αποστολή των φιλοξενούμενων ταξίδεψε στη Λάρισα μόλις έξι καλαθοσφαιριστές εξαιτίας τραυματισμών και επαγγελματικών υποχρεώσεων.

Μύτικας - ΑΕΒΔ  85-57
Δεκάλεπτα: 10-14, 22-30, 61-40, 85-57.
Μύτικας: (Ρουκάς - Παπαθανασίου) Γούλας 24 (2), Σαριμπαλίδης 8 (2), Μηλιώνης Ν. 2, Κονδυλόπουλος 6, Μηλιώνης Χρ. 13 (3), Νάνης 8 (2), Δελημήτης 2, Ντικούδης 12, Τσιοκάνης 2, Καραδήμος 1, Ρυζούλης 3 (1), Κοντογιάννης,
ΑΕΒΔ (Κατσαφούρης): Κουτσομπόρης 7 (1), Μπαβέτσιας 6, Χαρχαρής 4, Βλάχος, Ντίκας 40 (2), Κούστας.