Σάββατο 5 Φεβρουαρίου 2022

«Διπλό» ψυχολογίας στην ΑΕΒΔ η ΕΑΛ.

Τρίτη συνεχόμενη νίκη για την αντρική ομάδα της ΕΑΛ αυτή τη φορά εκτός έδρας απέναντι στο Διμήνι με σκορ 60-61 για την 17η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1 ΕΣΚΑΘ.

Σε ένα παιχνίδι πραγματικό ντέρμπι που κρίθηκε στα τελευταία  δευτερόλεπτα η ομάδα του Τζίγκα έχοντας μεγάλο πρωταγωνιστή τον Σπυρόπουλο 21(1) , ο οποίος σημείωσε τους μισους πόντους του στο τελευταίο δεκάλεπτο , έφυγε με το πολύτιμο ροζ φύλλο αγώνα από την έδρα της ΑΕΒΔ. Πρώτος σκόρερ του αγώνα για ακόμα μια φορά ο Ντίκας με 33 πόντους.

Οι φιλοξενούμενοι αφιέρωσαν τη σημερινή νίκη στους άτυχους της αναμέτρησης Καρπούζα και Τσακνάκη οι οποίοι τραυματίστηκαν στην αρχή του 2ου ημιχρόνου και έμειναν εκτός για το υπόλοιπο του παιχνιδιού.

ΑΕΒΔ - ΕΑΛ 60-61
Δεκάλεπτα : 15-17, 28-31, 47-47, 60-61.
Διαιτητές : Μπουγλός Ι. - Μπουγλός Π.
ΑΕΒΔ (Κατσαφούρης): Μόσιος, Δεσλής, Μπαβετσιάς, Ντίκας 33(2), Ζήσης, Χαρχαρής, Βλάχος 3(1), Κούστας, Κουτσομπόρης 9(1), Θέος 15(2).
ΕΑΛ (Τζίγκας): Τσιρέκας, Καρπούζας 5, Καφάσης 8, Γκαραγκούνης 12(2), Σταυρόπουλος Γ., Σπυρόπουλος 21(1), Βαλιώτης 2, Τσακνάκης 8(2), Σταυρόπουλος Δ. 5(1).