Σάββατο 5 Φεβρουαρίου 2022

Επισροφή στις νίκες για τον Ίωνα , 80-70 τον Μύτικα

Μετά απο ένα πολύ ωραίο ματς , ένα πραγματικό ντέρμπι,  η ομάδα του Ίωνα επικράτησε του Μύτικα με 80-70  .

Η ομάδα του Βόλου μπήκε δυνατα και με πολύ πάθος και πίεση προηγήθηκε με 7-0 όμως ο Μύτικας ισορρόπησε και βρέθηκε στο μείον 4 στο πρώτο δεκάλεπτο . Το δεύτερο δεκάλεπτο κύλησε με τις ομάδες να πηγαίνουν πόντο πόντο για το 34-34 του ημιχρόνου .

Στο δεύτερο ημιχρόνο η ομάδα του Πρέκα μπήκε δυνατά πίεσε καλά και πήρε μια διαφορά 10 πόντων , την οποία κράτησε ως το τέλος του αγώνα , χωρίς ομως να καταφέρει να καλύψει την ήττα του πρώτου αγώνα (62-45).

Στα αρνητικά της συνάντησης  ο σοβαρός τραυματισμός του αθλητή Γιώργου Μπεκρή , στα μισά του τρίτου δεκαλέπτου.

Η ομάδα του Ίωνα αφιέρωσε την νίκη αυτή στο αθλητή της Γιώργο Μπεκρή, τονίζοντας οτι θα είναι κοντά του σε ότι χρειαστεί ..!!

Επίσης στο ημίχρονο του αγώνα η γηπεδούχοι  βράβευσαν το Εστιατόριο- Μεζεδοπωλείο "ΠΑΛΕΤΑ" για την προσφορά του στην ομάδα .

Ίωνας - Μύτικας  80-70
Δεκάλεπτα : 16-12, 34-34 , 61-51,  80-70.
Διαιτητές : Αβραμίδου - Παπαγιώτης
Ίωνας (Πρέκας ): Φώτογλου , Καλογερόπουλος 24(4), Πρέκας 17(1),  Παλάσκας 3, Τζήμας 19(3), Μπεκρής 3(1), Καραμπατης , Χρηστομάνος 11,  Αγάλου-Λωρίτης 3(1), Βούλγαρης , Γιαδίνης .
Μύτικας (Παπαθανασίου - Ρουκάς): Μηλιώνης Ν. 5(1), Γούλας 23(3), Κονδυλόπουλος 7(1), Μηλιώνης Χ. 10(2), Τοπαλούδης , Νάνης 3(1), Ντικούδης 4, Κοντογιάννης , Καραδήμος 13(1), Ριζούλης 5(1) , Σαριμπαλιδης .